Ušakovs: VARAM norādīto pārkāpumu dēļ atstādināt mēru tiesiskā valstī nav iespējams

Rīgas mērs Nils Ušakovs (S) atzīst, ka varbūtība par viņa atstādināšanu ir augsta, taču tādā gadījumā sekošot tiesvedības un Eiropas mēroga skandāls. Tā šorīt intervijā raidījumā “900 sekundes” izteicās pats Rīgas mērs.

“Tie, kas 2017. gadā mēģināja uzvarēt Rīgas vēlēšanās, tagad, pārgrupējoties Saeimā, cenšas apvienoties bariņā un atstāt mani vienu – lai cenšas. Viņi var pieņemt prettiesisku lēmumu par atstādināšanu, bet “piekaut” nesanāks,” izteicās Ušakovs, solot atstādināšanas gadījumā vērsties tiesā un brīdinot par Eiropas mēroga skandālu.

Viņš atzina, ka pa šiem desmit gadiem Rīgas mēra amatā ir pieļāvis kļūdas, tomēr par konkrētajiem 12 pārkāpumiem, uz kuriem norādījusi Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM), tiesiskā valstī atstādināt pilsētas mēru, viņaprāt, neesot iespējams. “Varbūtība, ka Pūces kungs pieņems prettiesisku, bet tomēr pieņems, lēmumu par manu atstādināšanu, ir augsta,” izteicās Rīgas mērs.

Pēc viņa sacītā, minētie pārkāpumi ir attiecināmi uz iepriekšējo sasaukuma, ko no likuma viedokļa nemaz nevarot vērtēt, līdz ar to esot redzami mēģinājumi par visām varītēm atrast kaut kādus pārkāpumus. “Šo 12 punktu pamatā atstādināt mēru tiesiskā valstī nav iespējams,” uzsvēra Ušakovs.

Viņaprāt, Rīgas dome ir kā dāvana esošajai valdības koalīcijai, jo, lai kas norisinātos tajā, visi runājot par Rīgas domi.

Kā ziņots, VARAM konstatējusi virkni iespējamu likumu pārkāpumu “Rīgas satiksmes” uzraudzībā un Rīgas domes darbā, par kuriem Ušakovam bija jāsniedz paskaidrojumi.

Foto: Rīgas dome