Turlais: Rīgas dome līdz ārkārtas vēlēšanām nenonāks

Rīgas dome līdz ārkārtas vēlēšanām nenonāks, intervijā “Neatkarīgajai” savu viedokli pauda Rīgas domes deputāts Dainis Turlais (GKR).

Runājot par laiku, kad viņš bija Rīgas mērs, Turlais norādīja, ka bija jau zināms, ka frakciju kopā satur un vada viens līderis – Nils Ušakovs – ar viņa autoritāti un ietekmi. Bet, kad viņš ir kļuvis par Eiropas Parlamenta deputātu, stingrā vadība ir pazudusi. “Tas jau bija redzams pat agrāk – tiklīdz viņš paziņoja, ka kandidēs, bija skaidrs, ka viņš tiks ievēlēts Eiroparlamentā, pārcelsies uz Briseli un Saskaņas frakcija paliks bez vadības. Līdz ar to arī Saskaņas un Gods kalpot Rīgai koalīcija vairs nav betoncieta. Vai tas būtu šis četrinieks vai cits trijnieks, vai piecnieks, būtu tikai laika un apstākļu jautājums. Kļuva skaidrs, ka iepriekšējā konstrukcija, kas bija pastāvējusi agrākajos gados un pēdējos divos gados strādāja ar minimālu pārsvaru domē, vairs nav nestspējīga. Un ka man, sākot darbu, būs jāpiedāvā pilnīgi cita konstrukcija, kā politiski vadīt Rīgas domi. Jau no pirmās dienas amatā es šo domu raidīju deputātiem. Ka ir pavilkta svītra un turpmāk būs cita pašvaldības dzīves organizācija. Bet deputāti mani nesaklausīja,” norādīja politiķis.

“Esmu cilvēks, ne robots. Es smagi pārdzīvoju to, ka situācija ir tāda, kā ir. Ne tāpēc, ka es esmu kādā veidā pazemots. Nē, man ir ļoti liela pieredze politikā, un ir gājis visādi. Un tās samazgas, kas tika raidītas manā virzienā, man īpaši klāt neķeras. Un tomēr… Rīga ir viena no Eiropas Savienības galvaspilsētām… Esmu septiņus gadus nostrādājis Rietumeiropas Drošības asamblejā – man ir zelta medaļa un Goda diploms, ka esmu uz mūžu uzņemts šajā organizācijā par ieguldījumu tās darbā,” turpināja Turlais.

Pēc viņa sacītā, demokrātijas pamats ir vēlēšanas. “Nav pat tik ļoti svarīgi, kāds ir mēra uzvārds – Turlais vai kāds cits. Tas taču ir arī pilsētas prestiža jautājums. Rīgā ir problēmas, taču Rīga nav ne tuvu pēdējā pilsēta gan kultūras ziņā, gan daudzās jomās – Rīga ir arī viena no zaļākajām pilsētām Eiropā, Rīgai ir izdevies vislielākais ārvalstu tūristu skaita pieaugums Eiropas Savienībā. Kāpēc pašiem sevi norakstīt tik zemu un pašiem sevi šaustīt? Par to es pārdzīvoju,” norādīja Turlais.

Tajā pašā laikā viņš norādīja, ka līdz ārkārtas vēlēšanām dome nenonāks. “Domāju, ka tie paši, kas nogāza mani, kaut kā vienosies ar citiem un kādu personu par mēru iecels. […] Ja tagad tiktu izprovocēta domes atlaišana un ārkārtas vēlēšanas, tas būtu politiķu galēji bezatbildīgs solis,” uzsvēra politiķis.

Foto: F64