Tiesa apķīlājusi Mārtiņa Bondara bankas kontus un īpašumus

Nopietnās finanšu grūtības nonācis Rīgas domes opozīcijas politiķis Mārtiņš Bondars. Tiesa apķīlājusi visus viņa īpašumus un bankas kontus, lai no viņa varētu piedzīt 15 miljonus eiro, katru mēnesi deputātam ļaujot saņemt vien minimālo algu.

Tiesas lēmums saistīts ar viņa savulaik vadīto “Latvijas Krājbanku”. Bankas maksātnespējas administrators uzskatīja, ka Bondars un vēl seši bankas valdes locekļi noslēguši bankai neizdevīgus darījumus, ko vasara atzina arī Vidzemes priekšpilsētas tiesa, no visiem iesaistītajiem piedzenot 15 miljonus eiro.

Tiesa pret Bondaru piemērojusi prasības nodrošinājumu, apķīlājot viņam piederošo ģimenes māju Salacgrīvā, automašīnu, kā arī bankas kontu. Rezultātā Bondars mēnesī spiests iztikt ar minimālo algu – 430 eiro. Viss pārējais no 1000 eiro lielās Rīgas domes deputātu algas tiek ieturēts, lai kalpotu kā garantija 15 miljonus eiro lielās prasības izpildei.

Politiķis pat apsvēris Latviju pamest. Intervijā TV3 Bondars norādījis, ka visam, sākot ar kustamo un nekustamo mantu, ir piemērots apgrūtinājums. Principā Latvijā šādus mērus tiesas nepiemēro, īpaši aktīvā tiesvedībā.

“Lieta ir politiska, jo tur ir vesela virkne ar personām, kas ieinteresētas padarīt manu personīgo un profesionālo dzīvi ļoti sarežģītu. Esmu spiests pārtikt no minimālās algas, plus no tā, ko man spēj nodrošināt ģimene! Bez šī atbalsta es jau būtu pametis Latviju,” norāda Bondars.

Šāda situācija turpināsies vismaz līdz aprīlim, kad Bondara civilstrīdu ar “Krājbankas” maksātnespējas administratoru skatīs Rīgas apgabaltiesa, kurai būs jālemj, vai prasības nodrošinājumu paturēt spēkā.

Foto: Saeimas kanceleja