Šteinbuka : EK rekomendācijas ir Latvijas iedzīvotāju interesēs

Eiropas Komisija (EK) publicētajās rekomendācijās turpina uzsvērt, ka Latvijai būtu jādara vairāk nevienlīdzības mazināšanai sabiedrībā, veselības aprūpes uzlabošanā un aktīvāk jārīkojas, lai samazinātu valsts budžeta deficītu. EK pārstāvniecības Latvijā vadītāja Inna Šteinbuka uzsver – ieteikumu izpildīšana ir Latvijas iedzīvotāju interesēs.

Saskaņā ar EK rekomendācijām, Latvijai nepieciešams novērst problēmas veselības aprūpes jomā, kā arī vairāk palīdzēt maznodrošinātiem iedzīvotājiem, pensionāriem un cilvēkiem ar īpašām vajadzībām.

“Tas ir drauga ieteikums, rekomendācijas skan ļoti birokrātiski, bet pēc satura tas ir par dzīves kvalitāti,” intervijā “900 sekundēm” komentēja Šteinbuka, norādot, ka “tas ir Latvijas iedzīvotāju interesēs, lai tie ieteikumi tiktu īstenoti.

Viņa uzsvēra, ka viens no galvenajiem ieteikumiem saistīts ar nodokļu sloga mazināšana zemo algu saņēmējiem. “Valdība tieši 2017. gadā daļēji šo rekomendāciju ir izpildījusi. Vienīgi Eiropas Komisija joprojām uzskata, ka tas ir nepietiekoši, jo tas nodokļu slogs uz zemo algu saņēmējiem ir viens no sliktākajiem Eiropā,” sacīja EK pārstāve Latvijā.

Zināms, ka Eiropas Komisija šogad Latvijai ir sagatavojusi trīs ieteikumus, akcentējot nepieciešamību ievērot fiskālo disciplīnu un rekomendē pārnest nodokļu slogu no zemo algu saņēmējiem uz citām nodokļu bāzēm, mazināt ienākumu nevienlīdzību un atrisināt problēmas sociālajā jomā, kā arī stiprināt pārvaldību pašvaldībās un valsts un pašvaldību uzņēmumos.

Foto: Saeimas kanceleja