Sponsorēšanas politika ir jāmaina, pauž Lembergs

Ņemot vērā to, ka pēc nodokļu reformas ieviešanas sporta nozare ir piedzīvojusi dramatisku ziedojumu samazināšanos un arvien mazāk sponsoru vēlas atbalstīt sportistus, esošā sistēma ir jāmaina, uzskata Ventspils mērs Aivars Lembergs.

“Tad, kad 2016. gada beigās tika nodefinēts, ko plāno mainīt nodokļu likumdošanā, tad tur bija paredzēta arī sponsorēšanas atbalsta politikas maiņa, būtiski samazinot to daļu, ko pie privātas naudas no uzņēmumu ienākuma nodokļa piemaksā valsts,” skaidroja politiķis.

Viņš norādīja, ka, ja agrāk uzņēmumi varēja saņemt nodokļa atlaidi 85% apmērā no ziedotās summas, tagad valsts finansē mazāk nekā pusi, līdz ar to sponsori vairs nevēlas atbalstīt sportistus.

“Toreiz man bija strīds ar Danu Reiznieci-Ozolu un Māri Kučinski, ka tā darīt nedrīkst, ka tas būtiski negatīvi ietekmēs atbalstu kultūrai, sportam, sociālajai jomai, bet, diemžēl, man neizdevās viņus pārliecināt. Ministre teica, ka būs tikai labāk, bet dzīvē mana prognoze izrādījās, diemžēl, pareizāka,” norādīja politiķis.

Pēc Lemberga sacītā, sporta nozare ir piedzīvojusi dramatisku ziedojumu samazināšanos. “Olimpiskā komiteja par šo jautājumu runās. Mums visiem ir jācīnās ar valdību, lai šo nepareizo sistēmu mainītu. Valdības plānos ir nodefinēts, ka tas ir jāmaina – mainīs, nemainīs, – to mēs precīzi nezinām,” skaidroja Lembergs.

Kā zināms, pērn Latvijā spēkā stājās nodokļu reforma, kas mainīja arī ziedošanas kārtību sabiedriskā labuma organizācijām. Ja līdz šim uzņēmumi pēc ziedojumiem sporta, kultūras, labdarības organizācijām saņēma uzņēmumu ienākuma nodokļa atlaidi, tagad viņiem reālākā iespēja ziedot ir no savas gada peļņas. Jau iepriekš tika prognozēts, ka tas samazinās ziedojumu apmērus.