Saeima veselības ministres amatā apstiprina Čakšu

Saeima ceturtdien, 16.jūnijā, apstiprināja veselības ministres amatā Bērnu slimnīcas vadītāju Andu Čakšu.

Par viņas apstiprināšanu amatā balsoja 78, pret – 3, atturējās – 4.

Jau iepriekš valdības vadītājs Māris Kučinskis norādīja, ka valdības deklarācijā un rīcības plānā ir iekļauti vairāki būtiski uzdevumi reformām veselības aprūpes nozarē, tāpēc ir svarīgi nekavēties ar jauna veselības ministra apstiprināšanu.

Pārrunājot ar Čakšu viņas redzējumu par īstenojamiem pasākumiem veselības aprūpes nozares attīstībai, tai skaitā pakalpojumu pieejamības nodrošināšanai iedzīvotājiem, premjers guvis pozitīvu vērtējumu.

To Kučinskis atgādināja arī savā uzrunā uzrunā Saeimā. Premjers norādīja, ka krīze veselības aprūpes sistēmā attīstās ātrāk, nekā līdz šim izdarītais sistēmas sakārtošanā, tāpēc jāatmet šaubas un bailes par nepopulārajiem lēmumiem un jāiet uz priekšu.

Kā zināms, kā pašreizējās nozares problēmas Čakša ir minējusi zemo finansējuma līmeni un pakalpojumu pieejamību. Ne mazāk svarīgi, pēc viņas ieskatiem, ir strādāt pie veselības veicināšanas pasākumiem.

Jau vēstīts, ka pēc skandāla saistībā ar ķirurģisku manipulāciju veikšanu Latvijas Onkoloģijas centrā, apejot oficiālo pacientu reģistrācijas kārtību, Belēvičs piektdien atkāpās no amata. Tāpat Belēvičs paziņoja par izstāšanos no Latvijas Zaļās partijas un nolika arī Saeimas deputāta mandātu.

Zaļo un Zemnieku savienības valde oficiāli nolēma virzīt vakantajam veselības ministra amatam Bērnu slimnīcas vadītāju Andu Čakšu.

Foto: Bērnu klīniskās universitātes slimnīca