Saeima turpina ārkārtas sēdē izskatīt nākamā gada valsts budžeta projektu

Saeima šodien, 23. novembrī, turpinās skatīt nākamā gada valsts budžeta likumprojektu, vidēja termiņa ietvaru 2018., 2019. un 2020.gadam, kā arī grozījumus vairākos likumos, kas saistīti ar valsts budžetu.

Saeima trešdien paguva izskatīt 23 likumprojektus un sāka vēl viena likumprojekta skatīšanu. Šogad politiķi bija vienojušies, ka izvairīsies no prakses pieņemt budžetu nakts melnumā, tāpēc budžeta izskatīšana turpināsies šodien.

Lielākais finansējuma pieaugums nākamgad paredzēts jomām, kas izvirzītas kā prioritātes – veselības aprūpei, demogrāfijas sekmēšanai, iekšējās un ārējās drošības veicināšanai, kā arī autoceļu sakārtošanai. 2018.gada valsts budžeta projekts ir izstrādāts atbilstoši jaunajam nodokļu politikas ietvaram, kas Saeimā apstiprināts šī gada jūlijā.

Jau vēstīts, ka nākamā gada valsts konsolidētā budžeta ieņēmumi plānoti 8,75 miljardu eiro apmērā, savukārt izdevumi – 8,95 miljardi eiro. Salīdzinājumā ar 2017.gada budžetu nākamgad plānotie budžeta ieņēmumi palielināsies par 725 miljoniem eiro, bet izdevumi pieaugs par 624 miljoniem eiro. Budžeta deficīts nākamgad plānots 0,8 procentu apmērā no iekšzemes kopprodukta (IKP).

Valdošās koalīcijas partijas apliecinājuši, ka atbalstīs nākamā gada budžetu un ar to saistītos likumprojektus.

Foto: Saeimas kanceleja