Rīgas vicemērs: Riga.lv jālikvidē. Tas ir brends, kas šobrīd ir sabojāts

Partija “Gods kalpot Rīgai” (GKR) esam gatavi Rīgas domes ārkārtas vēlēšanām, laikrakstam “Neatkarīgā Rīta Avīze” norādīja Rīgas vicemērs Oļegs Burovs (GKR).

“Visi runā par ārkārtas vēlēšanām, bet neviens nezina, ko tas nozīmē juridiski. Kas attiecas uz GKR, mēs esam gatavi ārkārtas vēlēšanām. Tas būtu labāk, nekā mocīties vēl divus gadus. Ko tad mums darīt? Mēģināt pierunāt Saskaņas deputātus, lai viņi strādā, piesolot kaut kādus labumus?” komentēja Burovs.

Pēc viņa sacītā, četri deputāti, kurus izslēdza no frakcijas un partijas, jau paspēja pieprasīt valdes locekļa amatu vienā kapitālsabiedrībā, izteica vēlmi pilnībā kontrolēt kādu citu kapitālsabiedrību. “Ko tas nozīmē – pilnībā kontrolēt? Un kā var pieprasīt valdes locekļa amatu, ja to var iegūt tikai konkursā? Nav taču 90. gadi, kad viss risinājās pēc principa “tu man, es tev”,” norādīja Rīgas vicemērs.

Viņš norādīja, ka daudzi no tiem cilvēkiem, kuri bija iekļauti vēlēšanu sarakstā un kļuva par deputātiem, dzīvē neko nav iemācījušies darīt. “Viņi iegāja politikā, lai sev dabūtu kādus labumus. Ar to algu, kuru saņem ierindas deputāts – tie ir kādi 700 eiro, īsti nevar izdzīvot, ja vien viņš nav pensionārs. Tāpēc viņiem nepieciešams vēl kaut kur meklēt naudu. Ja deputātiem nav sava biznesa, ja viņi nav ārsti vai skolotāji, ja viņi nav nekas (un reāli lielākā daļa no viņiem tiešām nav nekas), tad viņi iet pie sava partijas fīrera un saka: dod man amatu. Un Saskaņa nav vienīgā partija, kur tā notiek. Tā, piemēram, Vienotības frakcijas vadītājs Vilnis Ķirsis ir konsultants savas partijas ārlietu ministram, partijas Attīstībai/Par! biedri konsultē savus ministrus. Amati tiek iedoti, daļa «nopelnītās» naudas tiek ziedota partijai. Šie amatos ieliktie cilvēki neko citu nemāk darīt. Ja cilvēks, kurš kļuvis par deputātu, ir turīgs cilvēks, viņam nav jāstrādā par “konsultantu”,” uzsvēra Burovs.

Viņš informēja, ka šobrīd ir pieņemts lēmums izvērtēt divu nodibinājumu darbību – Rīgas tūrisma attīstības biroju ar savu brendu LiveRiga un riga.lv. “Pateikšu nediplomātiski: uzskatu, ka riga.lv jālikvidē. Tas ir brends, kas šobrīd ir sabojāts. Uzskatu arī, kā jārevidē Sabiedrisko attiecību dienests,” pauda Burovs.

Vaicāts, kāpēc GKR mēra amatam virzīja Daini Turlo, nevis viņu, Burovs uzsvēra, ka šo lēmumu pieņēma viņa kolēģi, un viņš to respektē. “Man būt pat trešo vicemēru? Kālab? Kādi būtu mani uzdevumi? Būt atbildīgam par Īpašuma departamentu? To es varu darīt bez vicemēra amata. Tāpēc es atkāpos. Bet tad, kad uzzināju, ka no Saskaņas frakcijas izslēgti četri deputāti, savu iesniegumu par atkāpšanos atsaucu, jo kādam arī būs jāstrādā. Kad mana sieva uzzināja, ka es atbildēšu arī par Satiksmes departamentu, viņa teica – viss, es eju no tevis prom, es to nevarēšu izturēt, es zinu, kas tur notiek. Bet es gribu sevi pārbaudīt. Es zinu visu par ēkām, bet par ceļiem pagaidām nezinu neko. Taču menedžments ir tas pats. Un bijušais (nu jau arī tagadējais) Satiksmes departamenta direktors Vitālijs Reinbahs, kurš vairākus gadus tiesājās ar Ušakovu, ir mans sabiedrotais… Kāpēc es neesmu mērs? Iespējams, man vajadzēja tikties ar deputātiem, mēģināt viņus pierunāt, kaut ko apsolīt utt. Nē, to es negribēju. Man nav pieredzes intrigu vīšanā. Mani interesē tikai tas, kas notiek pilsētā. Ja būs ārkārtas vēlēšanas un es palikšu opozīcijā – es nepazudīšu, jo es protu sarunāties ar cilvēkiem un protu strādāt. Es protu sadarboties,” norādīja Burovs.

Foto: F64