“Rīgas siltums” atlaistajiem 230 darbiniekiem palīdzēs atrast jaunu darbu

“Rīgas siltums” palīdzēs 230 atlaižamajiem siltumtehniķiem-atslēdzniekiem atrast jaunu darbu, intervijā Latvijas Radio solīja uzņēmuma valdes priekšsēdētājs Normunds Talcis.

„Šobrīd ir sākta darbinieku vērtēšana, bet uzņēmums palīdzēs atlaižamajiem darbiniekiem sagatavot CV, rekomendācijas vēstules, kā arī vērsīsies Nodarbinātības valsts aģentūrā, caur to mēģinot viņiem piedāvāt jaunu darbu. Esmu pārliecināts, ka šie speciālisti varēs atrast jaunu darbu,” pauda Talcis.

Uzņēmuma vadītājs sacīja, ka tāpat notiek pārrunas ar pašvaldības uzņēmumu „Rīgas namu pārvaldnieks” (RNP) par datumiem, kad jaunais pakalpojuma sniedzējs atbilstoši līgumam pārņems „Rīgas siltuma” funkcijas.

Viņš informē, ka „Rīgas siltums” turpinās piegādāt siltumu, bet vairs neveiks ēku iekšējo siltuma sistēmu apkalpošanu, to funkciju uzņēmums atbilstoši Rīgas domes lēmumam ir veicis kopš 1996. gada, daudz investējot arī darbiniekos un tehniskajos līdzekļos.

Šobrīd RNP noslēgtā iepirkuma pārsūdzības process turpinās Administratīvajā rajona tiesā. „Dosim tiesai iespēju izvērt, kuram šajā gadījumā ir taisnība,” sacīja Talcis.

Ja runā par šo apkures sezonu, tad „Rīgas siltums” vadītājs uzskata, ka Rīgā tā ir sākusies labi. Visiem klientiem, kuri to vēlējušies, apkure ir pieslēgta. „Iedzīvotāju parāds patlaban ir aptuveni pērnā gada līmenī. Ir bijuši gadi, kad tas bijis lielāks,” norādīja Talcis.

Kā ziņots iepriekš, RNP apsaimniekotajās mājās siltumtīklu apsaimniekošanu no „Rīgas siltuma” pārņems starpnieks – pilnsabiedrība „Siltumserviss Rīga”.

„Rīgas siltums” turpinās piegādāt siltumu, bet vairs neveiks ēku iekšējo siltuma sistēmu apkalpošanu, līdz ar to, ja būs avārija, vajadzēs atgaisot radiatorus vai novērst kādu citu ķibeli ar centralizēto apkures sistēmu mājā vai dzīvoklī, to darīs „Siltumserviss Rīga”.

„Siltumserviss Rīga” uzvarēja RNP izsludinātajā konkursā par siltumtīklu apkopi, tomēr «Rīgas siltums» ir pārsūdzējis RNP lēmumu Iepirkumu uzraudzības birojā, un šobrīd pārsūdzības process turpinās Administratīvajā rajona tiesā. RNP skaidro, ka Iepirkumu uzraudzības birojs ļāvis slēgt līgumu ar iepirkumu konkursa uzvarētāju, un tas arī izdarīts. Savukārt konkurss esot rīkots pēc Valsts kontroles revīzijas ieteikumiem – Valsts kontrole, lai nodrošinātu ekonomiski izdevīgākā piedāvājuma izvēli, ieteica RNP veikt iepirkumu procedūras.

Vēlāk tika paziņots, ka „Rīgas siltumam” konkursa rezultātā būšot jāatlaiž 230 darbinieki, kuri šobrīd nodrošina RNP pārziņā esošo ēku iekšējo sistēmu apkalpošanu.