Rīgā tiks slēgta tikai viena skola – Pļavnieku ģimnāzija

Rīgas skolu tīkls jau ir sen optimizēts, un šobrīd ir tikai viena skola, kura noteikti neturpinās darbību – Pļavnieku ģimnāzija, savukārt nevienu citu skolu nav paredzēts reorganizēt, intervijā LTV raidījumam “Rīta panorāma” sacīja Rīgas mērs Nils Ušakovs (S).

Viņš norādīja, ka Rīgā daudzas skolas slēgtas jau pirms vairākiem gadiem, un vienīga skola, kuru paredzēts slēgt, ir Pļavnieku ģimnāzija, kurā patlaban ir četras klases – šogad mācības pabeidz 9. un 12.klase, un arī nākamgad būs tikai viena 9. un viena 12.klase. Līdz ar to skaidrs, ka šī skola vairs neturpinās darbu.

Viņš piekrita, ka vairākās skolās nav pietiekami liels skolēnu skaits, taču, ja tā ir vienīgā latviešu skola Bolderājā vai vienīgā latviešu skola Čiekurkalnā, pret tām būs citādāka attieksme.

Viņš uzsvēra, ka ir gatavs ieklausīties izglītības ministrā Kārlī Šadurski (V), taču, skolas slēgtas netiks.

Jau vēstīts, ka Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) skolu tīklu reforma paredz, ka pilsētas vidusskolās vienā paralēlē vajadzētu būt vismaz divām klasēm, katrā no kurām būtu vismaz 25 skolēni, savukārt lauku skolās vajadzētu būt vismaz vienai klasei ar ne mazāk kā 15 skolēniem. Rīgas dome iepriekš norādīja, ka konkrētā skolēnu skaita noteikšana nozīmētu vairāk nekā 40 skolu slēgšanu. Tiesa, tas ir tikai pašvaldības ziņā, jo ministrijai nav tiesību ne slēgt, ne reorganizēt pašvaldības skolas.

Šogad jau saskaņota pirmā skola, ko plānots likvidēt – tā ir Ozolaines pamatskola Bauskas novadā. Vēl lēmumi par vairākām citām skolām pašlaik tiek saskaņoti.

Foto:DGlodowsk/https://pixabay.com/en/users/DGlodowska-388133/https://creativecommons.org/licenses/by/2.0