Reizniece-Ozola: “Metalurga” īpašnieku prasības Latvijā nav realizējamas

Grūtībās nonākušā metālapstrādes uzņēmuma AS “KVV Liepājas metalurgs” prasības Latvijā nav realizējamas, otrdien intervijā LTV raidījumā “Rīta Panorāma” sacīja ekonomikas ministre Dana Reizniece-Ozola (ZZS).

“Man rodas iespaids, ka “KVV Liepājas metalurgs” jaunie īpašnieki nav gatavi strādāt Latvijā kā Eiropas Savienības (ES) valstī. Jo prasības, kas nāk no viņu puses, šeit praktiski nav realizējamas,” sacīja Reizniece – Ozola, par piemēru minot to, ka uzņēmums vēlētos aizliegt izvest no valsts metāllūžņus.

Viņa apstiprināja, ka AS “KVV Liepājas metalurgs” samaksājis AS “Latvenergo” 80 000 eiro maksājumu un patlaban tas turpina darbu, jo elektrība nav atslēgta.

Ministre ir pārliecināta, ka par uzņēmuma pastāvēšanu ir vērts pacīnīties un no valsts puses tiekot darīts viss, lai “Metalurgs” savu darbību turpinātu.

Jau vēstīts, ka “KVV Liepājas metalurgs” 19.maijā paziņoja, ka ir spiests sašaurināt ražošanu tērauda kausēšanas cehā. Uzņēmums to skaidro ar produkcijas lielo pašizmaksu, kas savukārt apdraud konkurētspēju gan Eiropas Savienības, gan citu pasaules reģionu tirgos.

Lielu triecienu finanšu krīzē ietekmējis arī obligātais iepirkuma komponentes maksājums un produkcijas pašizmaksas, kas kopumā varētu veidot aptuveni 12 miljonus eiro gadā.

Patlaban “KVV Liepājas metalurgs” zaudējumi sasnieguši 4,2 miljonus eiro.

  • Jānis Labrencis

    Elektroenerģijas OIK ir lielākais absurds, kādu vien var ekonomikā realizēt. Kā var valsts mērogā pieņemt likumu, ka par konkrētu ražotās produkcijas veidu valsts maksās tās ražotājam neadekvāti augstu cenu? Līgumā neatradu tā pārtraukšanas nosacījumus, tātad tas ir noslēgts uz mūžigiem laikiem. Liepājas Metalurgs bankrotēs, bet šī līguma autors Šķēle dzīvos mūžīgi un būs bagāts.

  • Jānis Labrencis

    Pagājušajā gadā Latvija esot eksportējuse elektro enerģiju uz Lietuvu. Eksporta precēm nav PVN un OIK, tātad Lietuvai elektro enerģiju pārdeva par biržas cenu, kas ir daudz lētāk nekā prasa maksāt LM. Tā bankrota gadījumā būšot jāmaksā 800 000 E bezdarbnieku pabalstos. Vai es kautko jaucu, vai mūsu FM nodarbojas ar kaitniecību?