Putins pavēl iznīcināt 7,500 tonnas Rietumvalstu pārtikas

Krievijas prezidents Vladimirs Putins pavēlējis iznīcināt 7,500 tonnas Rietumvalstu pārtikas, kas satur ģenētiski modificētu organismu (ĢMO) sastāvdaļas.

Lēmums iznīcināt Rietumvalstu pārtiku, kas Krievijā iekļuvusi nelegāli, nāca pēc tam, kad Kremlis pērn pagarināja pārtikas embargo. Mēnesi vēlāk Putins pavēlēja aizliegt visus ĢMO pārtikas produktus Krievijā.

Gandrīz visi pārtikas produkti, kas tika iznīcināti bija augu izcelsmes, tikai 228,2 tonnas bija dzīvnieku izcelsmes produkti.

Līdz 2017. gadam Krievija paredz, ka visi ģenētiski modificētie produkti, kas var nonākt saskarsmē ar vidi, jāreģistrē Krievijas valdībā. Krievija ir pilnīgi pārliecināta, ka pēc diviem gadiem visu ģenētisko modificēto organismu ražošana būs apstājusies, dodot vaļu Krievijas lauksaimniekiem ražot pilnvērtīgu, nebojātu pārtiku.

Pēdējos gados Krievijā ĢMO ražošana samazināta līdz minimumam, kas liecina, ka valsts ir gatava piepildīt lielos plānus saistībā ar produkcijas ražošanu.

Jau vēstīts, ka pērn kopumā 19 no 28 Eiropas Savienības (ES) valstīm oficiāli iesniegušas pieteikumus par ģenētiski modificētu kultūraugu audzēšanas ierobežošanu vai aizliegšanu visā savā teritorijā.

Ģenētiski modificētu kultūraugu kultivēšanu savā teritorijā ir pilnībā aizliegušas Austrija, Bulgārija, Francija, Grieķija, Horvātija, Itālija, Kipra, Latvija, Lietuva, Nīderlande, Polija, Ungārija, Dānija, Vācija, Luksemburga, Malta un Slovēnija.

Savukārt atsevišķas valstis, tai skaitā Beļģija un Lielbritānija, aizliegušas kultūraugu audzēšanu atsevišķos reģionos.

Eiropas valstu aizliegumam pievienojusies arī Krievija.

Foto:condesing/https://pixabay.com/en/users/condesign-509903//https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/