Priekšroka varētu tikt dota speciālistiem, kas dosies uz Latvijas reģioniem

Ir zināms, ka ārsti lielākoties izvēlas strādāt pilsētās, tādejādi radot lielas rindas pie ārstiem Latvijas reģionos. Tāpēc 21.martā valdības komitejas sēdē ministri izlēma virzīt noteikumus apstiprināšanai, kas nosaka, ka rezidentūrā priekšroka tiks dota speciālistiem, kuri ir gatavi strādāt Latvijas reģionos. Noteikumos tiks uzsvērts arī tas, ka pēc valsts apmaksātās rezidentūras beigām vismaz 3 gadus ārstam būs vēl jāstrādā Latvijā.

Guntis Belēvičš (Zaļo un zemnieku savienība) noradīja, ka pagājušajā gadā ar šādu kārtību tika pieņemti jauni ārsti pamatojoties uz viņa kā veselības ministra rīkojumu, šobrīd šo kārtību vēlas ievest kā normatīvu aktu, sniedzot priekšrocību uz finansējumi tiem ārstiem, kas ir gatavi strādāt ārpus galvaspilsētas.

Lauku ģimenes ārstu asociācija informē, ka pateicoties šiem noteikumiem būs iespējams nodrošināt ārstus arī vietās, kur šobrīd to ir krietni par maz, pieminot faktu, ka šobrīd Latvijas reģionos daudzi ārsti ir jau cienījamā vecumā un jaunu maiņu nav.

Latvijas ārstu biedrības valdes loceklis Roberts Fūrmanis vēsta, ka Latvijas ārstu biedrība ir pret punktu, kas nosaka, ka pēc apmaksātās valsts rezidentūras ārstiem jāpaliek vismaz 3 gadus strādāt Latvijas pašvaldības vai valsts finansētās veselības aprūpes iestādēs. Tiek uzsvērts fakts, ka pa trim gadiem var notikt lielas izmaiņas cilvēka dzīvē, bet šāds punkts nostāda cilvēku tādā kā piespiedu situācijā, kurā viņam ir jāuzņemas atbildība par 3 gadus vecu līgumu. Iespējai palikt strādāt būtu jābūt kā bonusam, bet ne Ministru kabineta noteikumam. Latvijas ārstu biedrība vēlas vērsties pie premjera, lai censtos apturēt ieceri pieņemt šos jaunos noteikumus.

Arī medicīnas studenti un rezidenti bija ieradušies uz Ministra kabineta sēdi, kuri piekrīt Latvijas ārstu biedrības viedoklim, kā arī uzsver domu, ka šāda prioritāte tiem, kas gatavi doties strādāt uz valsts reģioniem nav pārdomāta, jo kritērijs nebūs vai cilvēks ir tiešām labs speciālists, ierosinot, ka labāk jāpiedāvā vairāk prakses vietas reģionos.
Neskatoties uz to, ka nav vienbalsīgs viedoklis par šiem notikumiem, iespējams, šos noteikumus apstiprinās 22.martā

 

Foto : Adrian Clark / https://www.flickr.com/photos/adrianclarkmbbs/ / https://creativecommons.org/licenses/by-nd/2.0/