Premjers: Valdībai ir atbalsts, lai pieņemtu lēmumu par pedagogu algu palielināšanu

Valdībai ir atbalsts, lai pieņemtu lēmumu par pedagogu minimālās algas likmes kāpināšanu līdz 710 eiro. Tā šorīt intervija LTV raidījumā “Rīta Panorāma” atzina Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS).

Viņš skaidroja, ka, ņemot vērā piektdien pedagogu arodbiedrības, Latvijas Pašvaldību savienības un Izglītības un zinātnes ministrijas panākto kompromisu par kvalitātes kritērijiem pedagogu algu noteikšanai, valdībā ir atbalsts lēmuma pieņemšanai. “Katrā ziņā, kvalitātes latiņa ir uzlikta. Varbūt ne būtība ir cipari, bet tas viennozīmīgi ir nepieciešamais signāls,” piebilda premjers.

Tajā pašā laikā viņš norādīja, ka pieņemot lēmumus, vienmēr kādam tie patīk, bet kādam ir bažas, kā rezultātā raisās diskusijas. “Un politiķi šajā situācijā kā baļķi peld pa upi, tikko saduras ar akmeni, tā bēg projām,” izteicās Kučinskis.

“Šīs ir loģisks solis un risinājums, un šajā periodā tas ir visnozīmīgākais lēmums, kas tiek pieņemts nākotnei, un tas vienkārši ir jāizdara,” norādīja premjers.

Kā ziņots, 4.septembrī notikušajā Ministru kabineta sēdē tika pieņemts lēmums uz nedēļu atlikt jautājumu par pedagogu minimālās algas likmes celšanas apstiprināšanu, jo sociālajiem un sadarbības partneriem bija iebildumi par kvantitatīvajiem un kvalitatīvajiem rādītājiem, kas ietekmētu pedagogu atalgojumu vidusskolas posmā.

Šodien Ministru kabinets plāno lemt par pedagogu minimālās algas likmes kāpināšanu līdz 710 eiro.

Foto: Valsts kanceleja