Premjers: 1. septembris saistās ar jauniem plāniem, ambīcijām, iecerēm un cerībām

Klāt 1.septembris – diena, kad skolēni, studenti un pedagogi pēc vasaras mēnešiem sāk jaunu darba cēlienu. Ministru prezidents Māris Kučinskis uzsver, ka šis ir laiks, kas saistās ar jauniem plāniem, ambīcijām, iecerēm un cerībām.

“Verot vaļā skolas durvis, sākam jaunu apņemšanos realizēšanu. Turklāt jauna darba cikls sākas ne tikai skolēniem, bet arī viņu vecākiem. Latvijai nav dārgu derīgo izrakteņu, kurus vēlas nopirkt teju visa pasaule. Tāpat mēs neesam daudzu desmitu miljonu nācija, kas, balstoties uz lielo cilvēku skaitu, varētu ražot lētu masveida produkciju. Tas nozīmē, ka Latvijai ir nepieciešami gudri cilvēki, kuri spēj radīt dārgus un starptautiskajā tirgū konkurētspējīgus produktus. Lai to panāktu, mums ir vajadzīga kvalitatīva izglītība un audzēkņi, kuri grib to apgūt,” norāda Kučinskis.

Premjers atgādina, ka, gaidot jauno mācību gadu, Latvijā ir sākta vērienīga izglītības sistēmas reforma. Sākoties mācību gadam, ir sakārtota atalgojuma sistēma pedagogiem, bet turpmākajos pāris gados tiks atrisināts arī skolu optimizācijas un izglītības kvalitātes uzlabošanas jautājums. “Tas viss tiek darīts ar vienu mērķi – panākt, lai nodokļu maksātāju nauda tiktu izmantota iespējami efektīvāk, un ieguvēji būtu mūsu bērni,” piebilst premjers.

“Iedzīvotāji Latvijā vēlas palielināt savu dzīves kvalitātes līmeni, turklāt neaizbraucot no savas valsts. Mēs visi gribam, lai rītdiena mūs sagaidītu ar jaunu perspektīvu. Lai tas būtu iespējams, šodien ir daudz jāmācās un daudz arī jāiegulda izglītībā,” norāda Ministru prezidents.

Foto: Valsts kanceleja