Politiķis: Iespējamība, ka Lielbritānija tomēr nolemj palikt ES sastāvā, ir ļoti maza

Tuvojoties noliktajam „Brexit” laikam, kas, kā iepriekš tika ziņots, būs tieši 2019.gada 29.martā plkst.23.00 pēc vietējā laika, sākas diskusijas par to, vai Lielbritānija tomēr nepārdomās. Tomēr, kā uzskata Eiropas Parlamena (EP) Eiropas Konservatīvo un reformistu partijas līderis Saijeds Kamals, iespējamība, ka Lielbritānija tomēr nolemj palikt Eiropas Savienības (ES) sastāvā, ir ļoti maza

„Viss ir iespējams, tomēr tas, ka briti varētu pārdomāt un nolemt tomēr palikt ES, ir ļoti maz iespējams. Gan amatpersonas ES, gan Lielbritānijā saprot, ka Lielbritānija pametīs ES,” intervijā LTV raidījumā “Rīta panorāma” sacīja politiķis.

Starp Lielbritāniju un ES attiecības vienmēr bijušas neskaidras, tādēļ, ka Lielbritānija vēlējusies tikai sadarbību tirdzniecībā, nevis būt daļai no ES politikas, tādēļ šobrīd ir jāvienojas kā īsti notiks „Brexit”, lai tā noteiktajā termiņā varētu izstāties.

„Kompromisus strīdīgos jautājumos nebūs viegli atrast, taču nav šaubu, ka Terēzas Mejas valdība spēs noslēgt sarunas par Lielbritānijas izstāšanos no ES,” pauda Kamals.

Kā ziņots iepriekš, šobrīd valdība pārskata „Brexit” likumus un, kā norāda premjerministre Terēza Meja, netiks paciests nekas tāds, kas šo procesu varētu aizkavēt.

Atgādinām, ka pērn, jūnijā 52% iedzīvotāju referendumā nobalsoja par Apvienotās Karalistes izstāšanos no Eiropas Savienības. Valdība oficiālo pieteikumu par aiziešanu no ES iesniedza šogad martā.

Foto: Shutterstock