Plānoti uzlabojumi, kas e-veselības sistēmu padarīs ātrāku

Šobrīd tiek strādāts pie uzlabojumiem, kas e-veselības sistēmu padarīs ātrāku, pirmdien intervijā LTV raidījumā “Rīta panorāma” atklāja Nacionālais veselības dienesta (NVD) direktores vietniece informācijas un komunikācijas tehnoloģiju jautājumos Linda Freimane.

„Sistēmas ātrdarbība līdz šim radīja bažas ārstiem, jo medikamentu atlase tiešām bija mazliet lēnāka, nekā ārsti gaidīja, bet pašlaik dienests pārbauda jaunus risinājumus, kas darbosies ātrāk, un jau tuvākajā laikā tos ieviesīs. Līdz ar to pēdējās bažas, ka sistēma darbojas samērā lēnāk, būs novērstas,” informēja Freimane.

Ņemot vērā, ka līdz obligātajam e-veselības sistēmas lietošanas uzsākšanas termiņam ir nepilnas divas nedēļas, 83 % ģimenes ārstu jau ir noslēguši līgumu par sistēmas lietošanu, kā arī pēdējo divu nedēļu laikā kopumā e-veselības sistēmā izrakstīti 70 000 elektronisko recepšu un, kā norāda Freimane, šis skaits ar katru brīdi pieaug.

epilnu mēnesi līdz obligātajam E-veselības sistēmas lietošanas uzsākšanas termiņam, 2018. gada 1. janvārim, kopā jau 83 % ģimenes ārstu ir noslēguši līgumu par E-veselības lietošanu. Visaktīvāk līgumi tiek slēgti Vidzemē, šobrīd sasniedzot 96 %.

Līgumu noslēgušo ģimenes ārstu skaits būtiski pieaudzis arī pārējos Latvijas reģionos – ja novembra vidū visvairāk līgumus bija noslēguši Zemgales ģimenes ārsti, tad šobrīd visaugstākā aktivitāte vērojama tieši Vidzemē (96 %), savukārt Zemgalē un Latgalē – 90 %. Rīgā E-veselības lietošanas līgumu līdz šim noslēguši 73 % ģimenes ārstu.

Saskaņā ar jaunākajiem datiem – būtiski pieaugusi E-veselībā pieejamo pakalpojumu izmantošana. Ja līdz novembra vidum kopā bija izrakstīts 170 tūkstoši e-recepšu, tad šobrīd izrakstīto e-recepšu skaits ir sasniedzis jau nepilnus 210 tūkstošus. Tāpat pieaudzis arī atvērto e-darbnespējas lapu skaits – no 56 tūkstošiem novembra vidū līdz 65 tūkstošiem šobrīd.

Foto: Pixabay