Pie Rīgas domes norisināsies pikets pret Āgenskalna tirgus slēgšanu

Šodien plkst.10.30 pie Rīgas domes notiks pikets pret Āgenskalna tirgus slēgšanu, liecina Latvijas Reģionu apvienības (LRA) paziņojums sociālajos tīklos.

“Kultūrvēsturiski nozīmīgais Āgenskalna tirgus ir sliktā tehniskā stāvoklī. Tas 20 gadu garumā nav pienācīgi uzturēts un šobrīd Rīgas domei nav izstrādāta plāna, kā tirgu attīstīt nākotnē,” rakstīts paziņojumā.

Tajā tiek norādīts, ka vienīgais Rīgas mēra Nila Ušakova plāns ir afēra – nodot tirgu partijai “Saskaņa” pietuvinātam uzņēmējam.

“Āgenskalna tirgus ilgstoši tika iznomāts uzņēmumam SIA “Roveks” par 0.01 līdz 0.20 eiro par vienu kvadrātmetru. Šis uzņēmums ir cieši saistīts ar partiju “Saskaņa” un tā īpašnieks vairākas reizes kandidējis uz Rīgas domi. Rīgas vicemērs teicis, ka tirgus sakārtošanai nepieciešami aptuveni 2 miljoni eiro. Tikai nedēļu vēlāk Ušakovs publiski paziņoja, ka nepieciešami 10 miljoni eiro, lai tirgu savestu kārtībā,” pauž LRA.

Pēc partijas domām, tas acīmredzami norāda uz briestošu afēru – Āgenskalna tirgus privatizāciju. Jau iepriekš minētais SIA “Roveks”, kurš tirgu ir nolaidis līdz kliņķim, ir pieteicies ēku pārņemt savā īpašumā.

“Situācija ir skaudra – ilgstošas nolaidības rezultātā no nākamā gada, Latvijas simtgadē, Āgenskalna apkaimei tik nozīmīgo vietu Ušakovs grib slēgt. Rīgas dome, pienācīgi un savlaicīgi nesakārtojot tirgu, bez sirdsapziņas pārmetumiem vēlas iznīcināt Āgenskalna apkaimes centru,” pausts paziņojumā.

Tiem, kuriem rūp Āgenskalna tirgus nākotne un tā nonākšana “Saskaņai” pietuvināta uzņēmēja rokās, tiek aicināti trešdien, 13. decembrī, plkst. 10:30 pulcēties pie Rīgas domes, lai nepieļautu Āgenskalna tirgus slēgšanu.

Papildus protestam iniciatīvu portālā manabalss.lv izveidota iniciatīva “Par Āgenskalna tirgus saglabāšanu”. Ar šo iniciatīvu plānots panākt, ka Rīgas pašvaldība uzliek par pienākumu atbildīgajām personām izstrādāt Āgenskalna tirgus attīstības plānu, saglabājot tirgus funkcionalitāti, un ne vēlāk kā 2-3 gadu laikā šo plānu realizēt, tādā veidā saglabājot Āgenskalna tirgu kā Āgenskalna apkaimes kultūrvēsturisko centru.

Kā ziņots, nākamā gada sākumā uz rekonstrukcijas laiku tiks pārtraukta Āgenskalna tirgus darbība.