Pārliecinies, vai vari iztērēt vairāk par Meroni?

Šveices advokāts Rūdolfs Meroni, kuram uzticēta mantas glabāšana “Ventspils kriminālprocesos”, izskatās ka izsaimnieko viņam uzticētos aktīvus, nodrošinot sev apskaužami greznu dzīvesveidu, kā arī finansējot sev uzticamus cilvēkus, tostarp politiķus, raksta laikraksts ‘Diena”.

Meronī šobrīd kontrolē uzņēmumus “Ventbunkers”, “Ventspils tirdzniecības osta”, “Kālija parks” (KP), “Baltic Coal Terminal”, “Latvijas Naftas tranzīts” (LNT), “Nord Natie Ventspils termināls” un citus.

“Dienas” rīcībā esošie dokumenti liecina, ka Meroni izlieto daudzus desmitus miljonu eiro vērtos piesavinātos līdzekļus, lai iegādātos nekustamos īpašumus Krētā un Šveicē, brauktu ceļojumos, pirktu helikopterus, jahtu un citas vērtības. Kā raksta laikraksts, lai iegūtu līdzekļus, Meroni izmantojot nerezidentu un Latvijas uzņēmumu ķēdi.

Naudas līdzekļu nonākšana viņa kompāniju kontos visbiežāk tiekot noformēta kā ilgtermiņa aizdevumi, un pats Meroni esot stāstījis, ka aizdevumus atmaksāt negrasās vai arī tie tiks izlīdzināti, pārdodot Latvijas uzņēmumu daļas.

Savām privātajām izpriecām Meroni gadā tērē ievērojamas summas – no tām viņas atmaksā savus ceļojumus, iegādājas dārgas vērtslietas un finansē sev uzticamus cilvēkus. Kā vēsta laikraksts, vismaz 200 tūkstoši gadā tiek tērēti tikai no Ventbunkera konta vien. Un tās nav saistītas nedz ar arestētās mantas saglabāšanu, ne pamatbiznesa operāciju veikšanu. Līdz 2013.gadam vienā no Latvijas kredītiestādēm Ventbunkers bija atvēris speciālu kontu, no kura “mantas glabātājs” ņēma naudu saviem privātajiem tēriņiem. Šim nolūkam tikusi izdota bankas karte, pie kam karte tikusi izdota nevis uz konta īpašnieka (firmas) vārda, bet gan Meroni kā fiziskas personas vārda. Ar šo karti atmaksāti neskaitāmi izbraukumi, restorāna rēķini un dažādi pirkumi. Kopumā 2014.gada martā Meroni izlietojis vairāk nekā 12 tūkstošus eiro no uzņēmuma, kura arestētās akcijas un “patiesā labuma guvēja tiesības” viņam patiesībā uzticēts sargāt.

Vidējais Meroni tēriņu apjoms no minētā konta sasniedz vidēji 7000 līdz pat 30 000 eiro ik mēnesi. Uz rakstiski nosūtītu aicinājumu izskaidrot šos faktus Meroni atbildējis nav.

Kā norāda laikraksts, vienīgie Meroni ienākumi, kas var nodrošināt advokāta pašreizējo dzīves vērienu, esot saistīti ar Latvijas tranzīta uzņēmumu un to akcionāru struktūru pārvaldi. Advokātu biroja “Meroni&Schmid” 90% ienākumu esot saistīti ar Latvijas aktīvu pārvaldi.

Meroni nodokļu deklarācijas par 2012. un 2013.gadu liecinot, ka Meroni rīcībā nevar būt šādu finanšu līdzekļu, jo deklarācijas parādot viņa kopējos viena gada ieņēmumus nepilnu 300 000 Šveices franku apmērā. Viņa īpašumu vērtība esot bijusi 860 000 Šveices franku. Deklarācijā esot bijuši uzrādīti parādi 5,6 miljonu Šveices franku apmērā, un lielāko daļu no parādiem veidojot viņa Francijas uzņēmumu uzkrātie zaudējumi.

Par šo rīcību esot arī ziņots Ģenerālprokuratūrai, tomēr nav zināmi iemesli, kādēļ atbildīgie prokuratūras darbinieki nav rīkojušies, lai šos faktus pārbaudītu un apturētu arestētās mantas izlaupīšanu.

Tikmēr Meroni turpina dzīvot grezni, un ne no savas kabatas. Pārliecinies, vai vari iztērēt vairāk par Meroni?