Obligātās ienākumu deklarācijas vēl jāiesniedz gandrīz 100 000 cilvēkiem

Lai gan ir noslēdzies termiņš obligāto ienākuma deklarāciju iesniegšanai, vēl nepilniem 100 000 cilvēkiem tās būtu jāiesniedz, pirmdien intervijā Latvijas Radio sacīja Valsts ieņēmuma dienesta ģenerāldirektore Ieva Jaunzeme.

Pēc viņas sacītā, līdz šim iesniegts 900 000 ienākumu deklarāciju par 2018. gadu, un tās ir gan obligātās, gan brīvprātīgi iesniedzamās deklarācijas. “Šobrīd lēšam, ka ir zem 100 tūkstošiem, kuri vēl nav iesnieguši deklarācijas,” sacīja Jaunzeme.

“Mēs arī atgādināsim, sūtīsim atgādinājumus. (..) Ja cilvēks ir ierakstījis, ka viņš sazinās ar mums EDS [elektroniskās deklarēšanās sistēmā], tad sūtīsim EDS. Ja nē, tad tas būs pa pastu. Šobrīd EDS lieto 90% cilvēku,” norādīja Jaunzeme.

Tajā pašā laikā viņa atzina, ka sodīt cilvēkus pirmajā gadā būtu pilnīgi nepamatoti. “Parāds valstij bija kopumā 158 tūkstošiem iedzīvotāju, kas ir lielāks skaits, nekā jebkad iepriekš tika prognozēts,” norādīja VID vadītāja.

“Mums ir normatīvajos aktos dotas tiesības pagarināt nomaksas termiņus. Un to var izdarīt līdz pat 2020. gadam. Tas nozīmē – būtu diezgan saprātīgi tiem cilvēkiem, kuri EDS nav atvēruši un baidās vai ir atvēruši un konstatējuši, ka tur ir parāds, tomēr stāties ar mums kontaktā un atrisināt to jautājumu. Jo pagarinājuma termiņš ir garš, un tas nav jānomaksā ne rīt, ne parīt, ne aizparīt,” sacīja Jaunzeme.

Savukārt attiecībā uz pārmaksāto nodokļu atmaksu VID esot jau atmaksājis lielāko daļu no kopumā 130 miljoniem eiro.

Līdz sestdienai, 9.jūnijam, bija pagarināts obligāto gada ienākumu deklarāciju iesniegšanas termiņš.

Foto: F64