Mogerinī aicina Maķedonijas iedzīvotājus atbalstīt valsts nosaukuma maiņu

Eiropas Savienības (ES) augstā ārlietu pārstāve Federika Mogerīni aicinājusi Maķedonijas iedzīvotājus referendumā atbalstīt valsts nosaukuma maiņu.

Kā zināms, nākamā gada izskaņā sarunas par iestāšanos Eiropas Savienībā uzsāks Maķedonija un Albānija.

Eiropas Komisija (EK) jau aprīlī rekomendēja oficiālu sarunu uzsākšanu ar Maķedoniju un Albāniju par iestāšanos ES.  Arī vairums valstu ir noskaņotas atbalstīt sarunu sākšanu, ņemot vērā nesen panākto risinājumu gadiem ilgajam strīdam starp Grieķiju un Maķedoniju par Maķedonijas nosaukumu.

Lai Maķedonija tiktu uzņemta Eiropas Savienībā, tas nosaukums ir jāpārdēvē par Ziemeļmaķedoniju. Tas ir viens no priekšnoteikumiem valsts dalībai Eiropas Savienībā.

Pēc iespējas ātrāk veikt šo soli aicinājusi Eiropas Savienības augstā ārlietu pārstāve Federika Mogerīni , norādot, ka “mēs zinām, ka tikai kopā mēs varam daudz sasniegt [..]. Visiem cilvēkiem un viņu labklājībai, drošībai un stabilitātei. Mūsu durvis ir atvērtas, un jums ir atslēgas no tām,” savā uzrunā uzsvēra Mogerīni, aicinot cilvēkus atbalstīt referendumā.

Kā zināms, pēc Lielbritānijas izstāšanās no Eiropas Savienības arvien biežāk tiek runāts par Eiropas plāniem paplašināties.

Patlaban Eiropas Savienības oficiālās kandidātvalstis ir vairākas, tostarp Albānija (kopš 2014. gada), Maķedonija (kopš 2005. gada), Melnkalne (kopš 2010. gada), Serbija (kopš 2012. gada) un Turcija (kopš 1999. gada).