Ministrs: Nav nepieciešamības piekrist jebkuru “airBaltic” investoru piedāvājumam

Joprojām turpinās nacionālās aviosabiedrības “airBaltic” investora meklējumi. Satiksmes ministrs Uldis Augulis (ZZS) uzskata, ka nav nepieciešams steigties ar investora piesaisti “airBaltic”.

Intervijā LTV raidījumā “Rīta Panorāma” Augulis norādīja, ka sarunas ar sarunas ar potenciālajiem “airBaltic” investoriem turpinās, lai nonāktu pie Latvijas valstij izdevīgu un labu piedāvājumu.

Viņš skaidroja, ka ar stratēģiskā investora piesaisti lidsabiedrībai “airBaltic” nav nepieciešams steigties un ir svarīgi atrast tādu investoru, lai valstij būtu izdevīgums no tā piesaistes.

Ministrs atzina, ka bija cerības par ātrākām biznesa sarunām, taču esot daudz juridisku jautājumu.

Arī lidsabiedrības izpilddirektors Martins Gauss jau iepriekš intervijā LTV atzina, ka, lai arī divu gadu laikā nav atrasts “airBaltic” investors, to par neveiksmi nevar uzskatīt. “Mēs jau divus gadus meklējam investoru. Pirms diviem gadiem mēs atradāmies pavisam citā situācijā,” uzsvēra Gauss.

“Mēs šobrīd strādājam daudz, daudz veiksmīgāk un mums ir vēsturiski augstākie finanšu radītāji,” LTV raidījumam “Rīta Panorāma” skaidroja Gauss, norādot, ka nav nepieciešams steigties ar kompānijas pārdošanu.

Viņš informēja, ka interesi par “airBaltic” iegādi izrādījuši vairāki investori, tostarp pasaulē labi zināmas kompānijas.

Iepriekš ziņots, ka Satiksmes ministrija patlaban izskata jau konkrētus piedāvājumus Latvijas nacionālās aviokompānijas “airBaltic” investora piesaistē un nav izslēgta arī uzņēmuma pilnīga privatizācija.

Iemesls investoru piesaistei ir nodrošināt lidmašīnu flotes nomaiņas finansējumu, kā arī turpināt uzlabot lidsabiedrības kapitāla struktūru. Lai gan “airBaltic” biznesa plānā “Horizon 2021” ir iekļauta papildu kapitāla piesaiste 50 miljonu eiro apmērā, uzņēmums informē, ka investīcijas no valsts prasīt negrasās.

Pēc pamatkapitāla palielināšanas Latvijas valstij piederēja aptuveni 80% “airBaltic” akciju, bet investoram “Aircraft Leasing 1”, kura valdes priekšsēdētājs bija Montāgs-Girmess, piederēja 20% akciju. Savukārt “Aircraft Leasing 1” īpašnieks bija Īrijā reģistrēta kompānija “IALH LIMITED”. Savukārt šogad aprīlī par “airBaltic” pastarpinātu mazākuma akcionāru kļuva Dānijas uzņēmējs Larss Tūsens, kurš no Montāga-Girmesa pārņēma “Aircraft Leasing 1”.

Foto: airBaltic