Makrons: ES atbildēs uz ASV lēmumu piemērot tarifu alumīnijam un tēraudam

ASV prezidenta Donalda Trampa parakstītais rīkojums par muitas tarifu piemērošanu alumīnijam un tēraudam izraisījis saspīlējumu ASV un Eiropas Savienības (ES) valstu starpā. Francijas prezidents Emanuels Makrons apliecinājis, ka ES uz tiem atbildēs “stingrā un samērīgā veidā”.

Telefonsarunā ar ASV prezidentu Donaldu Trampu, Makrons aicināja viņu piedalīties sarunās ar ES, Ķīnu un Japānu, lai pastiprinātu Pasaules tirdzniecības organizācijas (PTO) noteikumus.

Makrons nosauca Trampa lēmumu noteikt tarifus par “kļūdu” un brīdināja, ka ES uz tiem atbildēs.

Tikmēr Francijas finanšu ministrs Bruno Lemērs paziņojis, ka Francija atteiksies iesaistīties tirdzniecības sarunās ar ASV, kamēr ir spēkā šie tarifi.

Jau vēstīts, ka Tramps marta sākumā parakstīja rīkojumu par 25% muitas tarifu piemērošanu tērauda importam un desmit procentu tarifa piemērošanu alumīnija importam. Eksperti norādījuši, ka Trampa lēmums var izraisīt tirdzniecības karu.

Tirdzniecības sarunas ar ASV nav viesušas skaidrību par to, kā Eiropas Savienību varētu atbrīvot no Trampa pieņemtā lēmuma piemērot tarifus tērauda un alumīnija importam. Pats Tramps paziņojis, ka viņš nepiemēros tērauda un alumīnija importa tarifus ES, ja tā apturēs tās noteiktās tirdzniecības barjeras ASV produktiem

Kā zināms, ES jau ir sastādījusi ASV produktu sarakstu, pret kuriem tā vērstu pretpasākumus, ja ES eksportu ietekmētu minētie tarifi.

Foto: Getty Images