Linkaits: Valsts turpina strādāt pie ostu pārvaldības reformas

Lai Latvijas ostas savā starpā nekonkurētu, valsts turpina strādāt pie ostu pārvaldības reformas, norādīja satiksmes ministrs Tālis Linkaits (JKP).

Intervijā LTV raidījumā “Rīta Panorāma” satiksmes ministrs Tālis Linkaits pauda, ka kravu kritums ostās varētu saglabāties.

“Nekas šajā gadā nav mainījies, salīdzinot ar iepriekšējo gadu. Tas mīnuss pret pagājušo gadu saglabājas būtisks – par četriem mēnešiem kravu kritums ostām varētu būt mīnus 38%. Mēs rēķināmies, ka tāds tas varētu saglabāties,” pauda Linkaits.

“No valsts viedokļa ir svarīgi, lai šis ostas savā starpā nekonkurētu, tāpēc mēs arī šobrīd strādājam pie ostu pārvaldības reformas,” uzsvēra Linkaits.

Vaicāts, kāpēc šogad Rīgas un Liepājas ostu projektiem novirzīti vairāk nekā 45 miljoni eiro, kamēr Ventspils ostām paredzētais finansējums ir nulle, Linkaits norādīja, ka “Ventspils ostai acīmredzot nebija gatavi projekti.”.

“Ir labi projekti Rīgā. Ir labi projekti Liepājā. Ventspilī nekas tāds nebija,” piebilda ministrs.

“Skatoties uz Ventspils ostu, tur ir daudz pagātnes darbu, kas ir jāsakārto,” norādīja Linkaits.

Tikmēr Ventspils mērs Aivars Lembergs, komentējot valdības attieksmi pret Ventspils ostu, norādīja, ka mērķis ir nožņaugt Ventspils ostu, lai viņa vispār pārstāj darboties.

“Tas neapšaubāmi ir saistīts ar to, ka Ventspils brīvostas valdē vairs nav pārstāvēti pašvaldību pārstāvji un Ventspils brīvostas ostā pārvaldnieks ir valdošās koalīcijās iecelts. Gala rezultāts ir tāds, ka Ventspils ostu infrastruktūrai nauda ir nulle – nauda ir tikai Liepājai un Rīgai,” sacīja Lembergs.

Jaunākie dati par kravu apgrozījumu Latvijas lielākajās ostās liecina, ka visdramatiskākais apgrozījuma kritums joprojām vērojams Ventspils ostā, kur pārkrauto kravu apjoms jau otro mēnesi pēc kārtas ir par 40% mazāks nekā gadu iepriekš.

Kravu apgrozījuma kritums vērojams arī Rīgas un Liepājas ostās, kur kritums ir attiecīgi par 25,2% un 14,5% mazāk, salīdzinot ar kravu apgrozījumu pērn četros mēnešos.

Foto: Satiksmes ministrija