Levits: Latvijas attiecības ar Krieviju ir jācenšas veidot labas

Latvijas jācenšas veidot labas attiecības ar Krieviju, taču tās jāveido Eiropas Savienības (ES) kopējās ārpolitikas ietvaros, ceturtdien intervijā LTV raidījumam “Rīta panorāma” norādīja jaunievēlētais Valsts prezidents Egils Levits.

“Ar jebkuru kaimiņvalsti ir jācenšas veidot labas attiecības, bet tas lielā mērā ir atkarīgs arī no otras puses. Labā griba mūsu pusē ir, tā vienmēr ir bijusi un būs arī turpmāk. Kāds būs rezultāts, to mēs redzēsim,” apliecināja Levits.

Pēc viņa sacītā, Latvijas attiecības ar Krieviju ir jāveido tikai un vienīgi ES kopējās ārpolitikas ietvarā. “Es īpaši neatbalstītu tādus izlēcienus vai gājienus pašiem par sevi, jo šeit spēku samēri nav tik līdzīgi, lai to darītu, tāpēc mums ir svarīgi, lai mēs darbotos ES ietvaros,” norādīja Levits.

Uz jautājumu, vai piekristu apmeklēt tradicionālās 9. maija svinības Maskavā, ja no Kremļa saņemtu šādu uzaicinājumu, Levits atbildēja noliedzoši. “Tādā formātā, kāds tas patlaban ir, nē, jo mums Latvijai ir sava nostāja – pamatota un leģitīma,” uzsvēra prezidents.

Viņš arī informēja, ka “nebūs oriģināls” un viņa pirmās ārvalstu vizītes būs uz Igauniju un Lietuvu.

Jau ziņots, ka Saeima trešdien Valsts prezidenta amatā ievēlēja Eiropas Savienības tiesas tiesnesi Levitu, kuru šim amatam virzīja koalīcijas politiķi. Par Levitu nobalsoja 61 deputāts.

Foto: Saeimas kanceleja