Lēmumu par VID vadītāja izvēli jāpieņem pēc vēlēšanām, uzskata ministre

Lēmums par Valsts ieņēmumu dienesta (VID) vadītāja apstiprināšanu amatā būtu jāpieņem pēc vēlēšanām jaunajai valdībai, ceturtdien, 5. jūnijā, intervijā LNT raidījumā “900 sekundes” sacīja finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola (ZZS).

Viņa norādīja, ka Valsts kanceleja joprojām turpina meklēt personāla atlases kompāniju, sadarbībā ar kuru tiks pārskatīti arī konkursa kritēriji.

Firmas, lai palīdzētu Valsts kancelejai piesaistīt pretendentus un novērtēt viņu kompetenci, iepirkumā var pieteikties līdz šī gada 16. jūlijam.

Savukārt Valsts ieņēmumu dienesta ģenerāldirektora amata jauno konkursu varētu izsludināt jau jūlija beigās, nosakot pietiekami garu pieteikšanās laiku.

“Lēmums par jaunā VID vadītāja apstiprināšanu amatā gan būtu jāpieņem pēc 13.Saeimas vēlēšanām jaunajai valdībai, lai kādu kandidātu pirms vēlēšanām neiznīcinātu “sportisku apsvērumu” dēļ,” uzskata ministre.

Kā zināms, vakantajam Valsts ieņēmumu dienesta ģenerāldirektora amatam konkursā bija pieteikušies kopumā 19 kandidāti, no kuriem apstiprināšanai virzīts Māris Skujiņš. Vēlāk Skujiņš atsaucis savu pieteikumu VID ģenerāldirektora amatam.

Foto: VID