Lembergs: Visu informāciju, kas ir jūsu viedtālrunī, jāuzskata par publiski pieejamu

Visa informācija, kas atrodas telefonā, ir publiski pieejama. Tā, komentējot ziņas, ka hakeri nozaguši lielu daudzumu, šoreiz Dienvidkorejai piederošu militāro dokumentu, pauda Ventspils mērs Aivars Lembergs.

Viņš uzsvēra, ka mūsdienās esam atkarīgi no elektronikas, un “ja kāds izlemtu uzspridzināt nevis atombumbu, bet neitrobumbu, tad mēs paliktu ne tikai bez elektrības, bet arī bez degvielas, mobila telefona un automašīnas”.

“Visa drošības un militāra vadības sistēma bāzējas uz elektroniku. Pēc būtības, tas, kas izsitīs no ierindas pretinieka vadības sistēmu, ir vinnējis karu,” uzskata Ventspils mērs.

Viņš pauž pārliecību, ka informācija, kuru glabā viedtālrunis, ir publiski pieejama visiem. “Ja jūs sevi nofotografēsiet kailu, tad rēķināties, ka rīt jūs varat būs uz žurnāla vāka!” pauda Lembergs.

“Jebkuras sarunas, jebkuras fotogrāfijas, īsziņas jūsu viedtālrunī – tā ir publiska informācija un ar to ir jārēķinās,” klāstīja Lembergs.

Viņš norādīja, ka prakse rāda, ka ļoti aizsargātas datu bāzes mūsdienās nemaz nav aizsargātas un arvien biežāk tiek vēstīts ne tikai par nozagtiem dokumentiem, bet arī par publiskotām e-pastu sarakstēm.