Lembergs: Valsts prezidents iesaistījies Strīķes un Juraša politiskā spēka pirmsvēlēšanu aģitācijā

Ventspils mērs Aivars Lembergs augusta sākumā nosūtīja vēstuli Valsts prezidentam Raimondam Vējonim, prasot, vai un par kādām tā sauktajām “oligarhu sarunām” viņam ir jāsniedz skaidrojums sabiedrībai. Saņemot prezidenta atbildi, Ventspils mērs pauž pārliecību, ka šobrīd Vējonis kļuvis par politiskā šova dalībnieku.

Ventspils mērs preses konferencē atzina, ka saņēmis atbildi uz savu vēstuli, taču tajā Vējonis tikai atkārtojis savu iepriekš pausto aicinājumu – tā sauktajās “Rīdzenes sarunās” iesaistītajām amatpersonām un politiķiem sniegt sabiedrībai skaidrojumu par savu rīcību. Tāpat nav gūta atbilde uz jautājumu, vai kā vienu no sarunās iesaistītajām amatpersonām Vējonis domājis Lembergu, kā arī – par konkrēti kādām sarunām viņam tādā gadījumā jāsniedz skaidrojums sabiedrībai.

“Saņēmu vēstuli no prezidenta, kurā vārds vārda bija pateikts tas pats, kas viņa aicinājumā,” pauda Ventspils mērs, norādot, ka līdz ar to viņš uzskata, ka atbildi nav saņēmis.

“Līdz ar to prezidents ir iesaistījies jauna politiskā spēka pirmsvēlēšanu politiskajā aģitācijā,” pauda Lembergs, uzskaitot politiķus, kurus prezidents, īpaši gan nevēlēdamies, bet tomēr ar savu rīcību atbalsta, tai skaitā bijušos Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) darbiniekus Jutu Strīķi un Juri Jurašu, kā arī tā saucamo “Vienotības” sešinieku.

Tāpat prezidents nav spējis izpildīt Ventspils mēra lūgumu atsūtīt autentiskus sarunu ierakstus, kas liecina, ka viņu rīcībā tādu nav. “Prezidenta rīcībā nav autentisku ierakstu, arī “Ir” rīcībā nav autentisku ierakstu, kā arī Valsts radio, Valsts televīzijas (…) Nevienam nav autentisku ierakstu,” pauda Lembergs, apsveicot Latvijas dramaturgus par interesanti uzrakstīto gara darbu, kurā sava loma atvēlēta arī viņam.

Kā ziņots, Valsts prezidents Raimonds Vējonis uzskata, ka pilnīgi ikvienai tā dēvētajās oligarhu sarunās iesaistītajai personai, īpaši amatpersonām, būtu jāizvērtē sava loma sarunās un jāskaidro sabiedrībai sava rīcība, uzņemoties atbildību.