Lembergs šokā par Judina nekompetenci: Viņam jāatņem juridisko zinātņu doktora grāds

Saeimas deputātam un krimināltiesību ekspertam Andrejam Judinam (Kustība Par!) būtu jāatņem juridisko zinātņu doktora grāds, komentējot Judina absurdos izteikumus saistībā ar tiesu varu, sacīja Ventspils mērs Aivars Lembergs.

Komentējot Judina izteikumus, ka Ventspils mērs gaidāmajā Saeimas “oligarhu lietas” parlamentāras izmeklēšanas komisijā neuzvedīsies adekvāti, Lembergs citēja paša krimināllietas eksperta sacīto intervijā Latvijas sabiedriskajam medijam, proti, “prokuroram jābūt tādam, kas saskata nodarījuma pazīmes, reaģē, uztur apsūdzību, saskata noziegumus pat, ja nozieguma tur nav.”

“Universitātes juristiem vajadzētu nokaunēties,” uzskata Lembergs, norādot, ka Judinam par šādiem izteikumiem jāatņem juridisko zinātņu doktoru grāds, kuru, kā viss liecina, viņš, iespējams, ir nopircis.

“Prokuroram jāsaskata noziegums tur, kur tas nav. Vai viņš ir adekvāts?” vaicā Lembergs, norādot, ka acīmredzot “Vienotības” Saeimas frakcijas politiķis, kad runā par citiem, spriež pēc sevis un savas samaitātības pakāpes.

“Ja paskatās uz viņa uzvedību un izteikumiem, tie ir pilnīgi absurdi,” uzskata Ventspils pilsētas domes priekšsēdētājs, piesaucot Judina izteikumus par to, ka jāvērtē tas, kāpēc Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) nav “oligarhu lietu” nodevis līdz tiesai.

“Man rodas iespaids, ka viņš ir beidzis filozofus. Jāizmeklē, kāpēc lieta nav novesta līdz tiesai. Nevis kā tā izmeklēta, bet kāpēc nav novesta līdz tiesai,” sašutis ir Lembergs, norādot, ka ir pilnīgi absurdi kā Judins saskata tiesisku valsti.

“Kad viņš pleš muti parlamentārajā izmeklēšanas komisijā, viņš rada nekompetentas personas iespaidu, it īpaši tiesību zinātņu jomā. Var redzēt, ka cilvēks nekad mūžā nav lasījis Latvijas Satversmi, ne Eiropas Cilvēktiesību konvenciju,” ir pārliecināts Lembergs.

Kā zināms, Lembergs Saeimas “oligarhu lietas” parlamentārās izmeklēšanas komisijas (PIK) sēdē piedalīsies jau nākamnedēļ, 18. decembrī.