Lembergs : Situācija saistībā ar iedzīvotāju ienākuma nodokli ir bēdīga

Izmaiņas iedzīvotāju ienākuma nodoklī (IIN) rada milzīgu triecienu pašvaldībām, jo aptuveni 80% no nodokļu ieņēmumiem tiek iegūti no IIN, žurnālistiem sacīja Ventspils mērs Aivars Lembergs.

“Runājot par nodokļu ieņēmumiem, bažas rada tas, ka būtiski samazinājušies iedzīvotāju ienākuma nodokļa ieņēmumi. Tie ir samazinājušies par 8 miljoniem eiro jeb par 1,6 % pie vidējā darba algas pieauguma par 8%. Iedzīvotāju ienākuma nodokļa ieņēmumiem arī vajadzēja pieaugt par 8%, bet ir samazinājums, un tas rada lielu triecienu pašvaldībām,” sacīja Lembergs.

Viņš norādīja, ka ir brīdinājis valdības vadītāju Māri Kučinski un Finanšu ministriju, ka šis milzīgais nodokļa samazinājums vienā gadā var radīt problēmas, taču viņa teiktais līdz šim nav ņemts vērā.

“Pie tam, inflācija ir pāri 2%. Ja ieņēmumi samazinās par 1,6%, tad reālais ienākums ir samazinājies par 4%, kaut gan izdevumi ir pieauguši,” sacīja Lembergs, piebilstot, ka situācija nodokļu jomā šobrīd izskatoties ļoti slikta.

Kā zināms, Saeima pērn nobalsoja par nodokļu politikas reformas likumiem, kas no šī gada paredz būtiskas izmaiņas arī nodokļu likmēs.