Lembergs: Saistībā ar izglītības reformu vēl ir ļoti daudz nezināmā

Skolu tīkla sakārtošanai Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) ir izstrādājusi vairākus kritērijus, taču joprojām nav zināms, kāda, pēc jaunajiem kritērijiem, būs skolu sistēmas nākotne, žurnālistiem norādīja Ventspils mērs Aivars Lembergs.

Pēc Lemberga sacītā, optimizējot vidusskolu tīklu, var nonākt pie situācijas, ka nāksies slēgt lielāko daļu vidusskolu valstī.

Turpinot darbu pie skolu tīkla sakārtošanas, plānots noteikt minimāli pieļaujamo izglītojamo skaitu un kritērijus maksimāli pieļaujamā izglītojamo skaita noteikšanai klasē un klašu grupā vidējās izglītības pakāpē pašvaldību, valsts augstskolu un privātajās vispārējās izglītības iestādēs.

“Lai būtu vidusskolā 10. klase, jau šobrīd jābūt ne mazāk kā 19 skolēniem, bet pēc jaunajiem kritērijiem jābūt ne mazāk kā 25. Saprotiet starpību, vai ne? Pie tam tas ir vidējais rādītājs. Faktiski desmitā klasē ir jāuzņem 28 skolēnus,” skaidroja Lembergs.

Tāpat arī centralizēto eksāmenu rezultātu dēļ var atņemt vidusskolu statusu, ja tie būs zemāki par ministriju noteiktajiem. Lembergs norāda, ka, pamatojoties uz šiem kritērijiem, Ventspilī nebūs nevienas vidusskolas.

“Ventspilī neviena vidusskola neiekļaujas starp tām desmit Latvijas vidusskolām, kuras paliek, jo paliek tikai piecas vidusskolas Rīgā un piecas Latgalē,” zināja teikt Lembergs.

Politiķis norādīja, ka saskaņā ar jaunajiem kritērijiem nav zināms, kas gaida skolu sistēmu Latvijā. “To neviens nezina. Runā arī par to, ka mainīsies kvalitātes kritēriji. Kādi tur būs un kuras skolas tādā gadījumā eksistēs, un cik ilgi eksistēs – tas vēl nav zināms,” atzina Lembergs.

Foto: F64