Lembergs: Pie ārvalstu investīciju samazināšanās vainojams nemākulīgais valdības darbs

Ārvalstu investīciju apjoms šogad, visticamāk, samazināsies un Latvijas tautsaimniecības izaugsme palēnināsies, žurnālistiem norādīja Ventspils mērs Aivars Lembergs.

“Tad, kad Latvija pievienojās Eiropas Savienībai, it īpaši eirozonai, tad visi teica, ka būtiski pieaugs ārvalstu ieguldījums Latvijas tautsaimniecībā. Es būtībā biju pret pievienošanos eirozonai, jo uzskatīju, ka Latvijai nav jāmaksā par parādos iestigušo eirozonas valstu ekonomisko stabilitāti. Toreiz pirmā dienaskārtībā bija Grieķija. [..]. Ja Latvijai daudz liekas naudas, varam glābt arī citus,” komentēja Lembergs.

Dati gan rāda, ka ārvalstu ieguldījums Latvijā reģistrēto uzņēmumu pamatkapitālā ir samazinājies. “Arī tad, kad bija nodokļu reforma, tad arī stāstīja, ka nodokļu reformas rezultātā pieaugs arī ārvalstu ieguldījums Latvijas uzņēmumu pamatkapitālā. Nekas tamlīdzīgs nav noticis,” uzsvēra Lembergs.

Salīdzinot 2015. un 2019. gadu, samazinājums ir par pusmiljardu eiro, kas, pēc Ventspils mēra sacītā, ir ļoti daudz.

“Vajadzēja būt tā, ka ieguldījums apjoms pieaug par 5% gadā. Diemžēl tas tā nav noticis un tas ir ļoti slikts fakts. Tā ir valdības nemākulīgā valsts pārvalde, nemākulīgais darbs ar investīciju piesaisti, tostarp ar ārvalstu investīciju piesaisti un, protams, tas negatīvi ietekmēs jau šogad Latvijas tautsaimniecību,” uzsvēra Lembergs.

Tāpat viņš piebilda, ka arī Ventspilī situācija līdz ar ostu pārņemšanu valsts kontrolē pasliktināsies.

Foto: Valsts kanceleja