Lembergs par “Brexit”: Lielbritānija ņirgājas par Eiropas Savienību

Gan Eiropas Savienība (ES), gan Lielbritānija ir kļuvušas par vispasaules apsmieklu, uzskata Ventspils mērs Aivars Lembergs.

Komentējot ziņu, ka ES dalībvalstis vienojušās atlikt “Brexit” termiņu līdz nākamā gada 31. janvārim, Lembergs norādīja, ka savādāk kā par apsmieklu to nevar nosaukt.

“Ja Lielbritānija vazā Eiropas Savienības 27 valstis aiz deguna, tad uz ko jūs cerat? Vai var cerēt, ka šādai savienībai būs ilgs mūžs?” retoriski vaicāja Lembergs.

Pēc viņa domām, Lielbritānija šobrīd vienkārši ņirgājas par Eiropas Savienību, tajā skaitā Latviju. “Bija termiņš – nevienojās. Ārā. Viss. Ja gribējāt, tad prom!” komentēja Lembergs.

“Tā kā es uzskatu, ka Lielbritānija ņirgājas par Eiropas Savienību un ES neko labāku arī nav pelnījusi attieksmē no Lielbritānijas puses,” pauda politiķis.

Pēc viņa sacītā, Eiropas Savienības ietekme pasaulē ir pielīdzināma nullei. “Kāpēc nav ietekmes? Jo nav militāra spēkā. Kāpēc nav militāra spēka? Jo tas nav izdevīgi amerikāņiem. Tas ir viss stāsts. [..] Tā kā tā ietekme ir ārkārtīgi maza,” uzsvēra Lembergs.