Lembergs neparedz Ukrainas un Krievijas attiecību uzlabošanos

Ukrainas un Krievijas attiecības, visticamāk, nemainīsies, žurnālistiem norādīja Ventspils mērs Aivars Lembergs.

Vērtējot to, kādu ietekmi uz Ukrainas un Krievijas attiecībām atstās jaunievēlētais Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis, Lembergs norādīja, ka maz ticams, ka gaidāmas kādas izmaiņas.

“Es domāju, ka Ukrainas un Krievijas attiecības nemainīsies. Ir kaut kādi ieguvumi no tā arī Ventspilī,” norādīja politiķis.

Lembergs norādīja, ka līdz 2014. gadam Ukrainā par ietekmi cīnījās četri oligarhi – Viktors Janukovičs, Petro Porošenko, Igors Kolomoiskis un Jūlija Timošenko.

“2014. gadā sekmīgi notika valsts apvērsums un Janukoviču nogāza, un Porošenko kļuva par prezidentu. Porošenko nevarēja vienoties ar Kolomoiski, un Kolomoiskis bija spiests aizmukt uz Izraēlu, kur dzīvoja vēl līdz prezidenta vēlēšanu dienai. Tagad viņš ir atpakaļ, un es jau iepriekš teicu, ka tas tā būs. Prezidenta administrāciju vadīs Kolomoiska advokāts. Vienīgais, kas nav noticis, ko es iepriekš teicu, ka Porošenko vajadzēs mukt prom,” norādīja politiķis, piebilstot, ka “viss tur ir skaidrs un prognozējams.”

“Katrā gadījumā novēlēsim Ukrainas tautai, lai tai Kolomoiska vadībā būtu daudz labāk, nekā Porošenko vai Janukoviča,” norādīja Lembergs, atzīstot, ka viņam Zelenskis liekas atraktīvs.

Jau ziņots, ka Zelenskis 21. aprīlī uzvarēja Ukrainas prezidenta vēlēšanu otrajā kārtā, saņemot 73% balsu. Viņa sāncensis, līdzšinējais valsts galva Petro Porošenko ieguva tikai 24% balsu.

Foto: F64