Lembergs: Mūsu valstī neviens par tautsaimniecības attīstību neatbild

Latvijā nav nevienas institūcijas, kas domātu par tautsaimniecības attīstību, uzskata Ventspils mērs Aivars Lembergs.

“Kas Latvijā domā par tautsaimniecības attīstību Latvijas valsts pārvaldes sistēmā? Nav institūcijas, kas domātu un veidotu kompleksu sistemātisku politiku attiecībā uz Latvijas tautsaimniecības attīstību. Tādas nav. Esmu to stāstījis visiem premjeriem, ka nav. Visi pārējie atbild par konkrētām lietām,” komentēja Lembergs.

Pēc viņa sacītā, tiek uzskatīts, ka tautsaimniecības attīstību lielā mērā nosaka Finanšu ministrija. “Bet tas uzdevums ir iekasēt nodokļus, kontrolēt valsts budžeta izpildi. Viņi ir grāmatveži lielā mērā, bet ik pa brīdim viņiem uzdod formulēt tautsaimniecības attīstības filozofiju. Tā nav viņu kompetence,” uzsvēra politiķis.

Savukārt runājot par Ekonomikas ministriju, Lembergs norādīja, ka arī tās uzdevums nav domāt par tautsaimniecības attīstību. “Satiksmes ministrijas? Izglītības un zinātnes ministrijas? Nav,” piebilda Ventspils mērs.

“Kas nodarbojas ar skolu tīklu? Kāds sakars Izglītības un zinātnes ministrijai ar skolu tīklu? Skolas ir tur, kur ir bērni, bet bērni – tur, kur ir vecāki. Pilnīgi nepareiza pieeja. Un tā ir milzīga problēma, un šobrīd neviens nedomā, kā to risināt,” uzsvēra Lembergs.

“Ir Pārresoru koordinācijas centrs. Ir Latvijas ilgtspējīgas attīstības stratēģija 2020. – 2030. Ir administratīvi teritoriālās reformas plāns, kas neiet ar to visu pilnībā kopā. Kas nodarbojas ar to? Pārresoru koordinācijas centrs to visu apkopo, bet viņi nav politikas veidotāji, viņi pat nav īsti analītiķi, līdz ar to neviens par tautsaimniecības attīstību neatbild,” rezumēja Lembergs.

Foto: F64