Lembergs: Meroni manipulācijas ar “Ventspils nafta” akcijām izmaksājušas 200 miljonus eiro

AS “Ventspils nafta” akcijas pārdotas zem tirgus cenas un tā starpība ir gandrīz 200 miljoni eiro, komentējot portālā Pietiek.com publicēto informāciju, ka par gandrīz 80 miljoniem eiro pārdodot AS “Ventspils nafta” akciju paketi, eksperti pieaicināti tikai un vienīgi tāpēc, lai piekristu būtiski pazeminātajai paketes cenai, par kuru jau iepriekš ar pircēju bija vienojies Šveices advokāts Rūdolfs Meroni, sacīja Ventspils mērs Aivars Lembergs.

“Tas, ka Meroni pārdeva “Ventspils nafta” piederošās akcijas zem tirgus cenas – tas bija visiem zināms fakts,” izteicās Lembergs.

Viņš norādīja, ka jau iepriekš izskanējušas arī neoficiālas ziņas, ka darījums noticis pirms publiskā piedāvājuma obligātā atpirkuma izteikšanas. “Tā tirgus starpība bija 200 miljoni eiro,” atzina Ventspils mērs.

Politiķis norādīja, ka cietušie tiesā vērsa uzmanību uz to, ka tiek izsaimniekota arestētā manta, taču neviens nav uz to reaģējis. “Tur jau viss bija sakārtots,” izteicās Lembergs, piebilstot, ka “nauda nesmird”.

Kā zināms, portāls Pietiek.com publicējis vairākas elektroniskā pasta vēstules, kuras rāda, kā patiesībā ir tikusi organizēta jau vairākkārt aprakstītā “Ventspils nafta” akciju pārdošana par būtiski pazeminātu cenu.

Medijs norāda, ka viena “Ventspils nafta” akcija “Vitol” grupai tika pārdota par 1,77 eiro. Taču pēc darījuma “Euromin” bija pienākums izteikt pārējiem mazajiem akcionāriem obligāto akciju atpirkšanas piedāvājumu, un piedāvātā akcijas cena jau bija 3,12 eiro – tātad būtiski augstāka nekā 1,77 eiro. Vēl augstāka izrādījās vienas akcijas cena, kuru aprēķināja Finanšu un kapitāla tirgus komisija (FKTK).

“Euromin” pārējo mazo akcionāru akcijas nācās atpirkt par 4,56 eiro gabalā – tātad par 157% dārgāk nekā darījumā ar Latvijas Naftas tranzītu nopirktās akcijas. Ja par šādu cenu Meroni būtu pārdevis “savu” akciju paketi, nepilnu 80 miljonu eiro vietā būtu saņemti aptuveni 206 miljoni – tātad par apmēram 126 miljoniem eiro vairāk.

Foto: F64