Lembergs: Linkaits mēģinot nomainīt LDz vadību, izpilda Meroni pasūtījumu

VAS “Latvijas dzelzceļš” (LDz) vadības nomaiņa ir politiskais pasūtījums, ko satiksmes ministrs Tālis Linkaits (JKP) šobrīd mēģina izpildīt, žurnālistiem norādīja Ventspils mērs Aivars Lembergs.

Komentējot ziņu, ka Linkaits izteicis neuzticību trim no četriem LDz valdes pārstāvjiem – uzņēmuma prezidentam Edvīnam Bērziņam un viceprezidentiem – Ainim Stūrmanim un Aivaram Strakšas, Lembergs norādīja, ka “ir tāda sajūta, ka Linkaits ir bijis partizānos un tikko iznācis no meža”.

“Ir dīvaini viņā klausīties. Nevar būt, ka galvenais iemesls atbrīvot LDz valdi no amata ir tāds, ka Linkaitam, Bordānam un Strīķei tā liek Rūdolfs Meroni. Tas noteikti nebūtu motīvs,” ironizēja Lembergs.

Pēc viņa sacītā, Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācija (OECD), kurai Latvija pievienojās 2016. gadā, nepieļauj šāda veida koruptīvas iejaukšanās valstij piederošās kapitālsabiedrībās. “Tas, ka Meroni pasūta nomainīt valdi un ielikt iekšā savus cilvēkus, tas nevar būt iemesls tiesiskā valstī mainīt kapitālsabiedrības valdi,” norādīja Lembergs.

Tajā pašā laikā viņš uzsvēra, ka nav ko brīnīties un “viņi nomainīs visus”. “Meroni ir viens pasūtījums, citiem ir Māris Martinsons, vēl citiem ir Sprūds utt. Es nepārmetu ne Martinsonam, ne Sprūdam, ne Meroni – katrs kārto savas lietas. Linkaits strādā Bordāna labā. Tur viss ir skaidrs. Ir pasūtījums – Linkaits izpilda pasūtījumu. Protams, ka tā nav korupcija, tā ir tikai draugu būšana,” ironiskā stilā turpināja politiķis.

Kā zināms, VAS “Latvijas dzelzceļa” padome šonedēļ sēdē nepieņēma lēmumu par uzņēmuma valdes priekšsēdētāja Edvīna Bērziņa un divu valdes locekļu – Aivara Strakšas un Aiņa Stūrmaņa – atbrīvošanu no amata. Tikmēr Latvijas dzelzceļa vadība vērsusies policijā pret satiksmes ministru Tāli Linkaitu par neslavas celšanu.

Foto: Valsts kanceleja