Lembergs: Latvijas galvenā problēma ir nozaru pieeja; svarīgāk risināt konkrētus jautājumus

Latvijas galvenā problēma ir sektoriāla jeb nozaru pieeja, komentējot Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa paziņojumu, ka ministriem būs aktīvi jālobē nozaru intereses, lai sasniegtu maksimāli labāko rezultātu Eiropas Savienības (ES) daudzgadu budžeta sarunās, sacīja Ventspils mērs Aivars Lembergs.

“Latvijas pozīcijas paudējs un aizstāvis attiecībā uz ES fondiem jaunajā plānošanas periodā ir ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (Vienotība), kura priekšstats par Latvijas vajadzībām ir tikpat liels kā par vajadzībām Īrijai, līdz ar to viņš aizstāvēt neko nevar,” uzskata Lembergs.

Vienlaikus viņš uzsvēra, ka pārējie ministri aktīvi strādā. “Jānis Dūklavs (ZZS) aktīvi strādā. Starp citu arī Ventspils pašvaldība kopā ar pārējiem kolēģiem aktīvi strādā pie Eiropas dokumentiem un pie pozīcijas izstrādāšanas,” izteicās Lembergs.

Viņš gan norādīja, ka Latvijas galvenā problēma ir sektoriāla jeb nozaru pieeja. “Jābūt problēmu pieejai. Piemēram, iedzīvotāju skaits strauji samazinās. Kā šo situāciju labot? Šī problēma aptver visas nozares, jūs nevar izraut vienu nozari, kas tagad to risinās,” uzskata politiķis, par piemēru minot finansējuma ieguldīšanu dzemdību namos. “Tā kā dzemdības notiek dzemdību namā, jūs ieguldīsies tajos un tagad iedzīvotāju skaits pieaugs? Nu tā noteikti nebūs,” sacīja Lembergs.

“Mans priekšlikums ir tāds, ka jāskata problēmjautājumi un jādomā, kā tos risināt un tiem piesaistīt finansējumu. Ir, protams, arī atsevišķi nozaru jautājumi, piemēram, lauksaimniecībā platību jautājums, lai mums maksā tikpat daudz kā Grieķijai. Jāpacīnās par kādu sivēnmāti, par kādu kazu vairāk. Rūpes Eiropā par dzīvniekiem ir gana izteiktas, pat lielākas nekā par to, lai sievietes vairāk dzemdētu, bet tāda ir tā resursu politika,” piebilda Ventspils mērs.

Jau vēstīts, ka ministrijas ir aicinātas izteikt savus priekšlikumus par ES nākamo daudzgadu budžetu 2021.-2027. gadam, un patlaban notiek attiecīgo priekšlikumu vērtēšana.

Foto: F64