Lembergs: Latvijas ekonomisko attīstību var salīdzināt ar mākslīgi uzpūstu burbuli

Prieks par Latvijas ekonomisko attīstību ir pāragrs, jo tuvākajos gados samazināsies Eiropas finansējums, žurnālistiem sacīja Ventspils mērs Aivars Lembergs.

Vērtējot 2018. gada notikumus ekonomikā, Ventspils mērs norādīja, ka Latvijas ekonomiskā attīstība šogad aug straujos tempos, tomēr esot jāatceras, ka 40% veido Eiropas Savienības (ES) struktūrfondu līdzekļi, kuri tuvākajos gados būs ievērojami mazāki.

“Tā kā šī attīstība zināmā mērā ir burbulis un mākslīgi radīta,” piebilda Lembergs.

Pēc viņa sacītā, situācija ar valsts budžetu ir ļoti neskaidra un bīstama, un ļoti neperspektīva. “Ir sadāvinātas ar nodokļu reformu lielas dāvanas pa labi un kreisi, nerēķinoties ar pašvaldību reālajām vajadzībām, lai tās varētu pildīt savas funkcijas,” norādīja Lembergs.

Politiķis uzsvēra, ka drīz pēc jaunā gada jāsāk maksāt solīto algu pielikumu mediķiem, skolotājiem un jāpilda vēl vesela virkne citu solījumu. “2019. gada budžetā tas nav paredzēts, līdz ar to tas radīs problēmas,” norādīja politiķis.

Kopumā gan viņš uzsvēra, ka Latvija attīstās un tas esot labi. “Latvija ir pārdzīvojusi vēl smagākus brīžus. Es personīgi esmu optimists,” piebilda politiķis.