Lembergs: Latvijas ekonomisko attīstību negaida labas ziņas

Iedzīvotāju noskaņojumu pasliktināšanās ir pamatota, jo šī brīža ekonomiskā situācija valstī nav vērtējama pozitīvi, žurnālistiem sacīja Ventspils mērs Aivars Lembergs.

Saskaņā ar socioloģisko pētījumu uzņēmuma SKDS datiem septembrī jūtami pasliktinājies iedzīvotāju noskaņojums salīdzinājumā ar augustu. Komentējot SKDS “Latvijas barometra” datus, Lembergs norādīja, ka kopējā noskaņojuma indekss, salīdzinot ar augustu, ir samazinājies par sešiem punktiem.

Aplūkojot atsevišķas jomas, secināts, ka iedzīvotāju noskaņojums visvairāk pasliktinājies tādos jautājumos kā valdības darba vērtējums un kopējās situācijas attīstības vērtējums.

“Kopumā visos indeksos iedzīvotāju vērtējums ir pasliktinājies,” norādīja Lembergs, turpinot, ka septembrī Latvijas sabiedrībā ir noticis diezgan straujš pavērsiens uz negatīvo pusi. “Vai tas būs ilgtermiņā, to ir grūti pateikt,” komentēja politiķis.

“Tas galvenais, par ko cilvēki satraucas, ir ekonomiskais stāvoklis un perspektīva. Un es domāju, ka šīm bažām ir pamats,” savu viedokli pauda Lembergs.

“Ja salīdzinātu pirmo gadu ar šī gada otru pusi, nekādas labas ziņas Latvijas ekonomiskajā vai sociālekonomiskajā attīstībā nebūs,” norādīja Lembergs.

Lai arī mūsu ietekme esot nosacīta, ekonomikas stāvokli padarīt sliktāku mēs paši varot samērā viegli. “Ja mēs saplosām savu banku sistēmu, tad neviens mums nepalīdzēs,” runājot par skaidras naudas ierobežojumiem un ierobežotu nerezidentu apkalpošanu bankās, sacīja Lembergs.

Saskaņā ar SKDS datiem tam, ka situācija valstī attīstās pareizā virzienā, septembrī piekrita 30% respondentu (augustā 35%), savukārt 55% iedzīvotāju uzskata, ka kopējais valsts attīstības virziens ir nepareizs (augustā 48%). Kopējās situācijas attīstības vērtējuma indekss mēneša laikā ir pazeminājies par 12 punktiem.

Foto: F64