Lembergs: Latvijai un Baltkrievijai būtu lietderīgi sadarboties dzelzceļa elektrifikācijas projektā

Latvijai un Baltkrievijai būtu vērts vienoties par sadarbību jautājumā, kas saistīts dzelzceļa elektrifikāciju, komentējot ziņas, ka Baltkrievijas prezidenta Aleksandra Lukašenko gaidāmā vizīte uz Latviju atcelta, sacīja Ventspils mērs Aivars Lembergs.

“Sāksim ar to, ka baltkrieviem ir nomainījies vēstnieks Latvijā. Protams, vēstnieks tiekas arī ar pašvaldību vadītājiem. Arī es esmu ticies ar viņu. Un tā [tikšanās] bija priekšvizītes gaisotnē. […] Bija arī liela delegācija no Baltkrievijas. Apmeklēja Ventspils brīvostas pārvaldi un atsevišķus termināļus. Baltkrieviem šāda veida intereses veidojas tad, kad divu valstu [Krievijas un Baltkrievijas] prezidentiem rodas kādas domstarpības,” piebilda Lembergs.

Viņš gan norādīja, ka neuzskata, ka vīzīte atcelta tāpēc, ka Vējoņa vietā bez diskusijām un priekšvēlēšanu aģitācijas tiks iecelts Eiropas Savienības Tiesas tiesnesis Egils Levits. “Jo prezidentam Latvijā ir tikai simboliska nozīme. Viņš var par kādu paaģitēt, bet viņam nav lemtspēja,” skaidroja politiķis.

Tajā pašā laikā viņš piebilda, ka Latvijai attiecības ar Baltkrieviju ir ļoti svarīgas. Pēc viņa domām, abām valstīm vajadzētu apvienoties jautājumā par dzelzceļa elektrifikāciju posmā no Daugavpils uz Baltkrieviju. “Tas būtu ļoti labs dokuments, ko varētu noslēgt divas valstis, tas būtu vērtīgs Lukašenko brauciens uz Rīgu,” uzskata Lembergs.

Kā zināms, Baltkrievijas prezidents Aleksandrs Lukašenko jau kopš 2017. gada ir ielūgts apmeklēt Latviju, tomēr gatavošanos vizītei abas puses uzsāka tikai pērn. Pirmā Lukašenko vizīte Eiropas Savienībā pēdējo desmit gadu laikā bija paredzēta šī gada maijā, tomēr tā atlikta.