Lembergs: Latvijai ir svarīgi nodrošināt augstu darba ražīgumu

Latvijā darba ražīgums ir viens no zemākajiem Eiropas Savienībā (ES) – to kā nopietnu mūsu tautsaimniecības problēmu atzīmēja Ventspils mērs Aivars Lembergs.

“Mūsu valstī tas skats uz ekonomikas procesiem ir caur ekstensīvas attīstības prizmu, nevis caur darba ražīguma prizmu,” uzskata Lembergs.

Viņš norādīja, ka nav šaubu – minimālā alga ir jāpalielina, taču esot jāskatās arī uz darba ražīgumu un tautsaimniecības attīstību. “Vai darba ražīgums pieaugs? Darba ražīgumam taču jāpieaug. Lai palielinātu darba ražīgumu ir jāiegulda investīcijas, un darba ražīguma pieauguma rezultātā izbrīvēsies darba spēks, kurš aizpildīs brīvās darbavietas,” skaidroja politiķis.

Viņa ieskatā, tā ir nopietna tautsaimniecības problēma, jo “mums darba ražīgums ir tikai ap pusi no ES attīstītām valstīm. Un, kamēr mēs neesam sasnieguši Vāciju, Zviedriju un citas attīstītās Eiropas valstis darba ražīguma ziņā, tikmēr mūsu tautsaimniecības attīstība ir stipri apšaubāma,” uzsvēra Lembergs.

Tajā pašā laikā, pēc Ventspils mēra sacītā, tautsaimniecības attīstībai mums vairs nav resursu. “Ja nebrauc imigranti, kas grib strādāt, tad ekstensīvai attīstībai īsti nav variantu. Līdz ar to spriedze un spiediens palielināsies un problēmas pieaugs,” brīdināja Lembergs.

Kā zināms, koalīcijas partijas paudušas konceptuālu atbalstu priekšlikumam minimālo algu nākamgad celt līdz 500 eiro mēnesī.

Foto: F64