Lembergs: Latvijā dominē partiju intereses, nevis redzējums par valsts ilgtermiņa attīstību

Mūsu tautsaimniecība kopumā ir neefektīva un pie tā vainojama partiju vēlme pildīt savu un savu sponsoru intereses, nevis domāt par iedzīvotāju labklājību, intervijā laikrakstam “Diena” sacīja Ventspils mērs Aivars Lembergs.

“Kad ir darīšana ar cilvēkiem, kuri pēc savas būtības ir psihiski nelīdzsvaroti, tad viņu psihiskā vide telpā un laikā var pēkšņi tā uzliesmot, ka cilvēks kļūst neadekvāts. Tāda nianse arī ir būtiska, un tad visi sponsori un viņu viedoklis kļūst vienaldzīgs. Vai pie šāda politiskā salikuma varam pozitīvi raudzīties uz stabilu tautsaimniecības attīstību?” komentējot esošo situāciju valdošajā koalīcijā, sacīja Lembergs.

Pēc viņa sacītā, mēs aizvien vairāk jutīsim nodokļu reformas negatīvās sekas. “Un tas jau šobrīd ir diezgan skaidri redzams. Un to ļoti jūt Krišjāņa Kariņa valdība,” izteicās politiķis.

Viņš atgādināja, ka arī pati “Vienotība” iepriekšējā valdībā atbalstīja nodokļu reformu.

“Otrkārt, aizvadītajos gados, kad bija stabila ekonomikas attīstība pasaulē, bija pieejami ES fondu līdzekļi, Latvija neradīja rezerves attīstībai. Tūlīt lielā mērā beigsies ES līdzfinansējums, bet šo naudu nav ar ko aizstāt. Arī mūsu tautsaimniecība kopumā ir neefektīva, un darba ražīgums sasniedz tikai pusi no vecās Eiropas līmeņa,” atzina Lembergs.

“Taču dzīvot gribam tāpat kā viņi un vēl labāk. Bet, ja nav darba ražīguma, tad tas nekādi nav iespējams. Šī nianse ir palikusi aizmugurējā plānā. Nenoliedzami negatīvu efektu nekustamā īpašuma tirgū un ārvalstu investīciju piesaistē radīs arī notikumi banku sektorā. Diemžēl Latvijā joprojām galvenā interese tiek pievērsta tam, kas ir izdevīgi politiskajām partijām, nevis tam, kas ir izdevīgi valsts kopējai ilgtermiņa attīstībai,” norādīja Lembergs.

Foto: Valsts kanceleja