Lembergs: Latkovskis ir absolūts interfrontists

Šobrīd Saeimas darba kārtībā nonākuši vairāki priekšlikumi, kas paredz pārskatīt valsts svētku brīvdienu kalendāru. Saistībā ar to, deputāts Ilmārs Latkovskis nācis klajā ar aicinājumu likvidēt 4. maija brīvdienu, ko Ventspils mērs Aivars Lembergs uzskata par pilnīgi nepieļaujamu.

“Absolūts interfrontists. Izrādās Interfronte ir dzīva. Latkovskis izdomājis atņemt Latvijas tautai 4. maiju kā brīvdienu. Vai nav interfrontietis?” savu sašutumu neslēpa Lembergs.

“Kā viņš var būt Saeimas deputāts? Viņam jāatņem Saeimas deputāta mandāts. Kā viņš var būt pret neatkarības atjaunošanu 1990. gada 4. maijā? Es kā cilvēks, kas par to balsoja, esmu sašutis,” norādīja Ventspils mērs.

Tāpat politiķis norādīja, ka ir pret ideju likvidēt 1. maija brīvdienu. “Skaidrs, ka svinības tur mājās nevienam nav, bet cilvēki izmanto šo brīvdienu,” uzsvēra Lembergs.

Kā zināms, Finanšu ministrija (FM) paziņojusi, ka katra jauna brīvdiena nozīmē vismaz astoņu miljonu eiro samazinājumu nodokļu ieņēmumos. Lai, ieviešot 11. novembra brīvdienu, netiktu radīti zaudējumi valsts budžetā, deputātiem ir priekšlikumi, no kuras brīvdienas varētu atteikties.

Foto: F64