Lembergs: Kaut ko antidemokrātiskāku par atklātām Valsts prezidenta vēlēšanām ir grūti iedomāties

Antidemokrātiskāku procedūru par atklātām Valsts prezidenta vēlēšanām nevar iedomāties, uzskata Ventspils mērs Aivars Lembergs.

“Visi mēs iesim vēlēt Saeimu, tad jau arī Saeimas deputātus jāvēl atklāti, vai vismaz katram tiek iespiests zīmogs par to, ko viņš ir balsojis. Tas būtu demokrātiski,” ironizēja Lembergs.

Viņš uzsvēra, ka visas politiskās partijas Latvijā vadību ievēl aizklātās vēlēšanās, tāpat kā domes priekšsēdētājus. “Ko ir svarīgāk ievēlēt – Valsts prezidentu vai domes priekšsēdētāju?” retoriski vaicāja Ventspils mērs.

Kā Lembergs teicis, ja prezidentu vēlēs atklāti, tad viņam būs publiski pieejams saraksts ar tiem, kas balsoja par un kas balsoja pret viņu, kā rezultātā varētu sekot atriebība. Tas pats attiecas uz valsts kontrolieri, ģenerālprokuroru un citām valsts amatpersonām. “Protams, neviens neteiks, kā viņš mēģinās ieriebt, bet tāda iespēja pastāv. Lai nerastos šaubu ēna par to, ka kādas amatpersonas darbība saistīta ar to, kā kurš ir balsojis, ir aizklātas vēlēšanas,” skaidroja Lembergs.

“Kāpēc tāds priekšlikums? Tie, kas to virza, nav tik dumji, lai nesaprastu, ka tas ir antidemokrātiski,” norādīja politiķis, skaidrojot, ka Latvijā sorosisti kontrolē lielāko daļu mediju un tieši viņi vēlas uzspiest uz atklātām Valsts prezidenta vēlēšanām, jo tā ir iespēja panākt sev vēlamo rezultātu.

“Tie, kas kontrolē lielu daļu no masu medijiem, var izdarīt morālu spiedienu uz deputātiem, norādot, par ko viņiem jābalso. [..] Viņi uzskata, ka to pozīcijas kļūst stiprākas, un tāpēc arī nāk klajā ar šiem priekšlikumiem par atklātām vēlēšanām,” norādīja politiķis.

Kā zināms, ierosinājumu par Valsts prezidenta atklātu ievēlēšanu, Saeimā iesniedza “Latvijas reģionu apvienība”.

Foto: F64