Lembergs: JKP solījums palielināt minimālo pensiju līdz 200 eiro nav izpildāms

Jaunā konservatīvā partija (JKP) melo un laiž muļķi, komentējot partijas solījumu palielināt minimālo pensiju līdz 200 eiro mēnesī, sacīja Ventspils mērs Aivars Lembergs.

Pēc Lemberga domām, JKP ar šādu priekšlikumu nākusi klajā, jo tiem, kuriem vecuma pensija ir zem 200 eiro, ir aptuveni 79 tūkstoši Latvijas iedzīvotāju, savukārt invaliditātes pensiju zem 200 eiro saņem 56 tūkstoši, apgādnieka zaudējuma pensiju – 11 tūkstoši, bet izdienas pensiju – 600 iedzīvotāju. “Tie ir aptuveni 150 tūkstoši iedzīvotāju – tie visi ir vēlētāji, un, protams, viņus šāds priekšlikums neatstāj vienaldzīgus,” skaidroja politiķis.

Viņš gan uzsvēra, ka šāda priekšlikuma īstenošana izmaksās 130 miljonus eiro gadā un prasīs paaugstināt arī valsts sociālā nodrošinājuma pabalstu, kas šobrīd ir 64 eiro, mainīt arī pensiju aprēķināšanas koeficientus, kas nozīmē, ka nepieciešams pusmiljards eiro, lai izpildītu JKP solījumu.

“Tā saucamā fiskālā telpa, kas varētu būt papildus finansējums kaut kādām aktivitātēm nākamajam gadam, ir aptuveni no 30 – 50 miljoni eiro. Tikai šim pasākumam ir vajadzīgs pusmiljards. Skolotājiem vajag palielināt algas? Ārstiem vajag palielināt algas? Lai to visu izpildītu, kopumā ir vajadzīgi divi miljardi eiro,” uzsvēra Lembergs.

“Piemēram, jūs gribat tērēt 2 tūkstošus eiro, bet jums ir 50 eiro. Jūs varat solīt, ka iztērēsiet 2 tūkstošus, ja jums ir 50 eiro? Jūs kaut ko varat nopirkt par 2 tūkstošiem, ja jums ir 50 eiro? Nevarat. Jaunie komunisti saka, ka var. Viņi turpina melot un laist muļķi, bet šobrīd jau kā Valsts prezidenta nominēta premjera partija,” norādīja Lembergs.

Kā zināms, neapmierinošo valdības veidošanas procesa un JKP neizpildāmo solījumu dēļ apvienība “Attīstībai/Par!” (AP), nacionālā apvienība “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK (VL-TB/LNNK) un “Jaunā Vienotība” (JV) šodien paziņojušas, ka nestrādās premjera kandidāta Jāņa Bordāna valdībā.

Foto: F64