Lembergs: Ir uzņēmēju grupas, kuras ieinteresētas kontrolēt VID

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ģenerāldirektora amats ir ļoti iekārojams, tā izriet no Ventspils mēra Aivara Lemberga sacītā žurnālistiem.

Komentējot nu jau bijušā VID vadītāja amata kandidāta Māra Skujiņa saistību ar skandalozo uzņēmēju Māri Martinsonu, Lembergs uzsvēra, ka viņš šo jautājumu nekad pats nav pētījis, vienlaikus norādot, ka skaidrs ir viens – uzņēmējiem ir interese kontrolēt VID darbību.

“Skaidrs, ka ir uzņēmēju grupas, kurām ir īpašas intereses saistībā ar Valsts ieņēmumu dienestu. Ja kādai no tām ir kontrole pār VID, tad tā ir ļoti izdevīga biznesa pozīcija, attiecībā pret visiem pārējiem,” uzskata Lembergs.

Tanī pat laikā viņš nevarēja apgalvot, ka Skujiņš būtu saņēmis šādu deliģējumu. “Es jau kādreiz smējos, ka Valsts ieņēmumu dienesta vadītāja amatu vajag pārdod izsolē, un tā biznesa struktūra, kas samaksātu lielāko naudu, arī dabūtu šo amatu,” jokoja Lembergs.

Kā zināms, Māris Skujiņš atsaucis savu kandidatūru Valsts ieņēmumu dienesta ģenerāldirektora amatam.

Skujiņš paziņojumā medijiem norādījis, ka melu kampaņas organizatori un tās tiražētāji medijos ir uzvarējuši. “Nācu ar izsvērtiem piedāvājumiem un skaidru vīziju par VID attīstību. Priecājos, ka tie tika atzinīgi novērtēti gan atlases komisijā, gan sarunā ar ministri, gan sarunās ar nozaru organizāciju pārstāvjiem, gan frakcijās. Šodien informēju Drošības policiju par melu kampaņas indikācijām, kas bija manā rīcībā. Pēdējās dienas ir spilgts apliecinājums politiskās kultūras purvam visnožēlojamākajā veidā. Šī epizode ir zaudēta, bet ilgtermiņā būsim uzvarētāji. Par savu lēmumu informēju ministri un valsts kancelejas direktoru. Atvainojos savai ģimenei par pēdējo dienu elli,” teikts Skujiņa paziņojumā.

Jau vēstījām, ka šonedēļ tapa zināms, ka Skujiņu savulaik saistījušas biznesa attiecības ar skandalozo uzņēmēju Māri Martinsonu.