Lembergs iesaka uzmanīgāk runāt par tēmām, kas saistītas ar banku likvidāciju

Ja Latvijā banku likvidācija draud desmit bankām, kura tad būs tā, kura šeit paliks? Šādu retorisku jautājumu šodien preses konferencē uzdeva Ventspils mērs Aivars Lembergs.

“Kurā bankā turēt naudu? Ja ar desmit bankām būs cauri. Kuras būs tās, ar kurām nebūs cauri? Visām licences ir, visām atļaujas ir, visas atbilst visiem likumiem. Uzrauga visi sākot ar amerikāņiem, beidzot ar Eiropas Centrālo banku un mūsu Finanšu tirgus un kapitāla komisiju (…) Jānāk kopā un jādomā, ko darīt,” norādīja Lembergs

“Es vēl domāju, kāpēc Saeimā pieņem likumu, kā ierobežot, cik banku likvidatoriem maksāt, ja ABLV banka pašlikvidējas un šis jautājums atkrīt. Tagad es saprotu, ka tas jautājums ir aktuāls. Desmit bankas izlaupīt… tur kāds baigi nopelnīs. Galvenā cīņa jau būs, kurš būs tas likvidators,” skaidroja Lembergs.

Viņš gan piebilda, ka tā, kā šobrīd rīkojas ASV un Latvija, nedrīkstot. “Par tādām un ap tādām lietām tā rīkoties nedrīkst,” piebilda Ventspils mērs.

Jau vēstīts, ka finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola (ZZS) neizslēdz ASV vēršanos pret citām Latvijas komercbankām, norādot, ka Latvija no ASV partneriem saņēmusi mājienu, ka bankas joprojām atmazgā naudu.

Viņa norādīja, ka Latvijas komercbankām ir “ļoti maz laika”, lai mazinātu riskanto klientu īpatsvaru, brīdinot, ka, ja atsevišķas komercbankas nerīkosies, tad, iespējams, ar tām var notikt tas pats, kas ar ABLV banku, kura, kā zināms, paziņojusi par pašlikvidāciju.

No ministres teiktā izriet, ka, ja Latvija samērā īsā laikā nespēs demonstrēt, ka tā spēj ne tikai konstatēt, bet arī novērst finanšu noziegumus, tad ASV var vērsties gan pret konkrētām komercbankām, gan pret valsti.

Foto: F64