Lembergs: Galvenie OIK ieviesēji – pie jaunās valdības stūres

Obligātā iepirkuma komponente (OIK) ir obligāti jāatceļ, bet tos, kas šo maksājumu nelikumīgi ieviesa, jāsauc pie atbildības, preses konferencē sacīja Ventspils mērs Aivars Lembergs.

Komentējot ziņas, ka, Elektroenerģijas obligātās iepirkuma komponentes plānotās atcelšanas dēļ, 15 pašvaldībās varētu kāpt apkures tarifi par 10%–40%, Lembergs norādīja, ka katlumājās siltuma tarifs pieaugs un ar to esot jārēķinās. Tajā pašā laikā esot jāņem vērā OIK atcelšanas ekonomiskais labums.

“Piemēram, Ventspils pašvaldības budžetā tā ekonomija uzreiz būs 500 tūkstoši eiro, un arī katrā ģimenes budžetā būs ekonomija,” uzsvēra politiķis, norādot, ka pēc OIK atcelšanas jāsamazinās elektrības rēķiniem.

Pēc viņa sacītā, ņemot vērā, ka OIK tika ieviests, nesaskaņojot to ar Eiropas Komisiju (EK), OIK ieviešana ir nelikumīga. “Līdz ar to ir ļoti viegli viņu atcelt, nemaksāt un viss. Bet tie, kas ir pārkāpuši normatīvos aktus, ir jāsauc pie atbildības,” norādīja Lembergs.

“Trakākais jau ir tas, ka tie, kas patlaban veido valdību, ir bijuši OIK celmlauži. Tā kā paskatīsimies, kā viņi “izpeldēs” no šīs kutelīgās situācijas,” piebilda politiķis.

Viņš atgādināja, ka vienmēr ir iestājies pret OIK. “Elektrības patērētajiem nav nekas jāmaksā. Ja valdība grib maksāt, tad lai maksā no valsts budžeta. Divsimt pāri miljoni gadā – ja ir tāda nauda, lai maksā,” uzsvēra Lembergs.

Jau vēstīts, ka Ekonomikas ministrija ir sagatavojusi grozījumus Elektroenerģijas tirgus likumā obligātā iepirkuma komponentes atcelšanai un marta beigās to iesniegs Ministru kabinetā.