Lembergs: Finansējumu partijām valdība ceļ uz skolēnu brīvpusdienu un bezdarbnieka pabalsta rēķina

Politisko partiju finansējumam nauda atradīsies, kamēr sabiedrībai svarīgu jautājumu risināšanai finansējums tiks samazināts, žurnālistiem sacīja Ventspils mērs Aivars Lembergs.

“Tas finansējums partijām pieaugs sešas reizes, tātad par 600 % vairāk, savukārt skolotāju darba likmes alga pieaugs par 4%. Tāpat uz pusi samazinās finansējumu skolēnu brīvpusdienām un samazinās bezdarbnieka pabalstus. Tad jūs varat salīdzināt, kam ir prioritāte Latvijā,” uzsvēra Lembergs.

“Jautājums – kas to naudu saņems? Jauna konservatīvā partija balso par valdošās koalīcijas priekšlikumu. Kaimiņš balso par. Jaunā Vienotība – par. Nacionālā apvienība – par. “Attīstībai/Par!” balso par. Un, ja vēl nobalsos, saņems sešas reizes arī vairāk Saskaņa, ZZS un Latvijas Reģionu apvienība. Tātad saņems Rīgas politiķi. Tas ir papildus finansējums Lielrīgai,” norādīja politiķis.

“Ko jūs brīnāties? Prezidents ir rīdzinieks. Premjers rīdzinieks. Saeimas spīkere rīdziniece. Bet kurš tur nav rīdzinieks? Ja tie, kas kādreiz bija nerīdzinieki, šodien ir rīdzinieki, kas arī pieiet no šī skatu leņķa, lai Rīgai būtu pēc iespējas labāk un viņiem arī. Štrunts ar pensionāriem, ar bērniem, ar bezdarbniekiem. Lai dzīvo partijas!” valdošās koalīcijas nostāju parādīja Lembergs.

Kā zināms, 8. oktobrī valdība plāno lemt par nākamā gada valsts budžeta projektu un to pavadošajiem likumprojektiem, tostarp grozījumiem partiju finansēšanas likumā, kas paredz būtiski palielināt valsts finansējumu politiskajām organizācijām. Šogad partiju finansēšanai plānots piešķirt gandrīz 603 000 eiro, bet nākamgad partiju kasēs varētu ieripot pat pieci miljoni nodokļu maksātāju naudas.

Tikmēr Labklājības ministrija nākusi klajā ar ieceri no nākamā gada samazināt bezdarbnieka pabalstu – tas tiks izmaksāts astoņus, nevis deviņus mēnešus, turklāt arī mazākā apmērā.

Savukārt Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) lēmusi, ka no 2020. gada 1. janvāra brīvpusdienas 1.-4. klašu skolēniem būs jānodrošina gan valstij, gan pašvaldībām, un pašvaldībām savu budžetu ietvaros finansējums jāatvēl vismaz tādā pašā apmērā, kādā to nodrošina valsts.

Foto: F64